پیش بینی تحلیگلران در نظرسنجی هفتگی

افزایش قیمت طلا فرا می رسد

افزایش قیمت طلا فرا می رسد شمال صنعت: کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران خُرد در پی ثبت بهترین عملکرد هفتگی طلا در شش ماه گذشته، به میزان شایان توجهی نسبت به افزایش قیمت این فلز باارزش در هفته جاری خوش بین شدند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، قیمت طلا هفته گذشته روند نزولی خودرا معکوس کرد و تحت تاثیر نگرانی های تورمی که بعد از انتشار شاخص قیمت مصرفی آمریکا بوجود آمد، به بالاترین حد پنج ماه اخیر صعود کرد. شاخص قیمت مصرفی آمریکا برمبنای سالانه ۶.۲ درصد افزایش داشت که بزرگترین رشد در بیش از ۳۰ سال اخیر بود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد شرکت "بلو لاین فیوچرز" به کیتکونیوز اظهار داشت: سرمایه گذاران زیادی منتظر این اتفاق بودند. طلا دقیقا کاری را انجام داد که قرار بود انجام دهد و از سرمایه گذاران در مقابل تورم رو به رشد حمایت کرد.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا طلا برای هفتمین روز متوالی افزوده شد و با چهار دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۸۶۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۸ درصد افزایش ثبت نمود که دومین رشد هفتگی متوالی بود

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۵ نفر معادل ۸۳ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۱ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند. یک نفر معادل شش درصد نظر خنثی داشت.

در این بین، مجموعا ۱۰۱۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز رای دادند که از میان آنها ۷۲۲ نفر معادل ۷۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۶۵ نفر معادل ۱۶ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در صورتیکه ۱۳۱ نفر معادل ۱۳ درصد نظر خنثی داشتند.

خوش بینی در بین سرمایه گذاران خُرد به بالاترین حد از اوایل ماه مه رسید و میزان مشارکت آنها در نظرسنجی هم بالاترین تعداد در یک ماه گذشته بود.

نه تنها با ادامه افزایش تورم، طلا با تجدید علاقه سرمایه گذاران روبرو شد بلکه برخی از مفسرین اعلام کردند این نگرانی که بانک مرکزی آمریکا کنترل تورم را از دست خواهد داد، همچنان از قیمتها پشتیبانی می کند.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار نمود: انتظار دارد قیمت طلا بالاتر برود برای اینکه شکسته شدن سطح ۱۸۳۵ دلار حرکت قابل توجهی بوده است. صعود قیمت نقره و پلاتین هم روند صعودی جدید طلا را تحکیم خواهدنمود. چشم انداز تورم رو به رشد که موجب صعود هفته گذشته این فلز باارزش شد ممکنست هفته جاری که کانادا و انگلیس آمار تورم را منتشر خواهند کرد، ادامه پیدا کند.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو اظهار داشت: به افزایش قیمت طلا خوش بین است. وی در یک یادداشت تحقیقاتی نوشت: طلا در یک روند صعودی پنج هفته ای قرار دارد و مقاومت بعدی در سطح ۱۹۰۰ دلار دیده می شود.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو اظهار داشت: انتظار دارد قیمت طلا بالاتر برود برای اینکه فضا در بازار معاملات آتی بعد از صعود اخیر قیمت، بهبود پیدا کرده است.

با این حال همه مفسرین به افزایش قیمت طلا در آینده نزدیک خوش بین نبودند. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار داشت: انتظار دارد قبل از این که سرمایه گذاران یک دفعه دیگر تلاش کنند قیمت را به سمت ۱۹۰۰ دلار ببرند، طلا به ۱۸۳۰ دلار عقب نشینی کند.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار نمود: بااینکه طلا حرکت تاثیرگذاری داشته است، اما وی متقاعد نشده است که این فلز باارزش می تواند در مقابل موانع مربوط به رشد بازده اوراق قرضه و دلار قوی تر ایستادگی کند.

منبع:

1400/08/22
10:56:13
5.0 / 5
215
تگهای خبر: ارز , بانك مركزی , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور