مدیركل اروپا و آمریكای سازمان توسعه تجارت وزارت صمت خبر داد

کوشش برای افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات کشور

کوشش برای افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات کشور از گیلان مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: تلاش ها بر این است که افزایش صادرات 5 میلیارد دلاری کشور را تا اختتام سالجاری داشته باشیم.


"محمدرضا کریم زاده" بعد از اختتام جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گیلان در بندر مرزی آستارا که با حضور مسئولانی کشوری و استانی به مدت سه ساعت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: هدف گذاری صادراتی از با اهمیت ترین اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.
وی با اعلان اینکه در این نشست مسایل، مشکلات و ظرفیت های مرزهای سه گانه آستارا بررسی گردید، افزود: روان سازی فعالیت ها در این مرزها از با اهمیت ترین اهداف بود که تدابیر لازم برای آن در این نشست اندیشیده شد.
کریم زاده با تاکید بر این که برای پشتیبانی توسعه صادرات کشور باید از مسیر آستارا بهره مند شویم، اشاره کرد: در همین راستا از گمرک زمینی، منطقه ویژه اقتصادی بندر و مجتمع بندری آستارا بازدید به عمل آمد.
وی با اشاره به این که اقدامات انجام شده برای گسترش زیرساخت اقتصادی آستارا خوب است، اضافه کرد: جا دارد که روان سازی بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: در جاهایی که نیاز به مصوبات دولت و یا هماهنگی بیشتر برای اجرای رویه های مختلف بین وزارت صمت با سایر وزارتخانه از قبیل وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه است، به جمع بندی رسیدیم.
مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صمت با تاکید بر این که مشکلات مطرح شده در این نشست نیز توسط مسئولان ذیربط عنوان شد، اشاره کرد: برنامه ریزی شده است تا اختتام سالجاری در زمینه صادرات کشور ۵ میلیارد دلار افزایش را داشته باشیم.
وی اضافه کرد: بطور یقین هر اندازه در این راه تسهیل رویه های را داشته باشیم، این هدف زودتر محقق خواهد شد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مسئولان استانی و کشوری حاضر، قبل از برگزاری این جلسه از زیرساخت های اقتصادی شهرستان در منطقه ویژه اقتصادی بندر و گمرک زمینی بازدید کردند.1400/07/26
07:50:57
5.0 / 5
262
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور