توزیع برنج وارداتی، بازار را به ثبات می رساند

توزیع برنج وارداتی، بازار را به ثبات می رساند مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: توزیع برنج وارداتی تا رسیدن بازار به شرایط ایده آل ادامه دارد.به گزارش شمال صنعت به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ حجت براتعلی اظهار داشت: در جهت تأمین نیاز بازار از آغاز شهریور ۱۰۰ هزار تن انواع برنج وارداتی وارد بازار شد که ۸۰ درصد از این برنج، جذب بازار شده است.

براتعلی اضافه کرد: برای استمرار توزیع و رسیدن به ثبات قیمتی، توزیع ۵۰ هزار تن برنج وارداتی دیگر هم از ۱۵ مهرماه در بازار شروع شده و این روند ادامه دارد بدین سان حجم توزیع به ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

وی افزود: هم اکنون قیمت مصرف کننده برنج هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که در سطح شبکه های فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف و واحدهای صنفی منتخب درحال فروش است.

براتعلی اظهار داشت: برنج ها از محل ذخایر راهبردی شرکت بازرگانی دولتی درحال توزیع است و تا هر مرحله ای که نیاز باشد توزیع ادامه می یابد تا کمبودی احساس نشود و شرایط برنج در بازار پایدار شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی از توزیع برنج وارداتی از یک سو کنترل قیمت این نوع برنج است و از طرفی کنترل نسبی قیمت برنج داخلی به صورتی که سطح عمومی قیمت برنج داخلی در یک شرایط منطقی قرار گیرد و افزایشی نباشد.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: شرایط خشکسالی سبب شد برنج داخلی تا ۱۸ و نیم درصد کاهش تولید داشته باشد و همین مبحث سبب کاهش عرضه و افزایش قیمت شد حتی انتشار کرونا هم در کاهش تقاضای برنج داخلی تاثیر چندانی نداشت چون که برنج بعنوان کالای عمده و اساسی در سبد کالای ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: با عنایت به این که در فصل برداشت برنج پاییزه قرار داریم به نظر می آید در این فصل به علت افزایش سطح عرضه و همینطور کنترل قیمت برنج وارداتی بتوانیم بازار برنج داخلی را هم به ثبات برسانیم.

1400/07/23
09:27:38
5.0 / 5
236
تگهای خبر: بازرگانی , تولید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور