علی الحساب برای سال ۱۴۰۱

اعلام افزایش حقوق کارکنان

اعلام افزایش حقوق کارکنان شمال صنعت: در جریان تدوین لایحه بودجه سال آینده، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب بطور متوسط 10 درصد اعلام شده شده است، البته این رقم می تواند در تدوین نهایی لایحه و در جریان بررسی بودجه در مجلس با چالش های زیادی همراه بوده و دستخوش تغییر شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته بخشنامه بودجه کل کشور به دستگاه های اجرائی ابلاغ گردید تا برآورد بودجه سالانه خودرا به سازمان برنامه و بودجه اعلام نماید.
ضوابط و پیوست های بخشنامه بودجه که بتازگی اعلام و ابلاغ گردیده است در بخش اعتبارات هزینه ای نشان میدهد که دستگاههای اجرائی موظف شدند افزایش ضریب ریالی حقوقی را علی الحساب بطور متوسط ۱۰ درصد لحاظ کنند.
بر اساس این ضوابط رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز علی الحساب بطور متوسط ۱۰ درصد تعیین شده است که رقم نهایی آن نیز به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.
در حالی افزایش حقوق کارکنان با متوسط ۱۰ درصد اعلام شده که مدتی پیش در بخشنامه مربوط به شرکت های دولتی بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت اعلام شده بود که این گروه افزایش ضریب ریالی حقوق را علی الحساب ۱۰ درصد در نظر بگیرند وتاکیدی بر عبارت "متوسط" نبوده است.
در هر صورت حقوق یکی از چالشی ترین بحث های بین دولت و مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه در سالهای قبل بوده و باتوجه به اینکه باید حقوق متناسب با تورم تعیین شود اینکه تا چه اندازه متوسط ۱۰ درصدی مورد قبول مجلس قرار خواهد گرفت موضوعی است که می تواند در جریان ارائه بودجه به مجلس قابل توجه باشد.
منبع:

1400/07/22
12:43:41
5.0 / 5
261
تگهای خبر: دستگاه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور