گزارش گرانی های قم را سریع تر منتقل کنید

گزارش گرانی های قم را سریع تر منتقل کنید به گزارش شمال صنعت قم مسئول بازرسی سازمان صنعت معدن تجارت اظهار داشت: اگر مردم هر جا که با مورد تخلف یا گران فروشی مواجه می شوند با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و تخلف را گزارش کنند کار ما سریع تر پیش می رود و این به نفع خودشان است؛ تعداد بازرسین ما حدود ۳۰ نفر است و واحدهای اصناف بسیار.


محسن جعفری در گفتگو با ایسنا بیان نمود: طرح نظارتی ویژه شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه به مدت یک ماه در حال اجرا می باشد ضمن این که این نظارت در طول سال هم انجام می شود، در این زمان بخشی از بازرسی ها ویژه این حوزه است.
وی ادامه داد: در این طرح نظارت های لازم بر مراکز عمده و تولیدی در مورد تخلفات صدور فاکتور، عرضه لوازم التحریر استاندارد، غیرتقلبی بودن اجناس، توزیع دفترچه های دولتی -که اکثرا بازمانده سال قبل هستند- و غیره انجام می گیرد.
جعفری افزود: هدف اصلی و اولویت ما همواره دریافت و رسیدگی به شکایت های مردمی از راه سامانه ۱۲۴ و ستاد خبری است که ظرف حداقل ۲۴ ساعت هم اقدام می نماییم، مگر موردی که احتیاج به کار کارشناسی داشته باشد.
وی از شرایط نامساعد بازار لوازم التحریر اطلاع داد و اظهار داشت: شیوع کرونا سبب تعطیلی فعالیتهای حضوری مدارس و به تبع کسادی بازار لوازم التحریر، کیف و کفش و فرم مدرسه شده است بنابراین بازار آرامی از نظر تخلفات در این عرصه داریم.
جعفری خصوص میزان افزایش قیمت لوازم التحریر بیان نمود: افزایش قیمت مانند تمامی حوزه ها وجود داشته اما با عنایت به این که بازار خوبی وجود ندارد میزان رشد قیمت ها نسبت به سالهای گذشته بهتر بوده است؛ البته بخش نظارت بر گران فروشی همچنان با تمام بضاعت از حقوق مصرف کننده صیانت می کند.
وی افزود: در بعضی کالاها مانند دفاتر به علت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از این حوزه و شرایط دیگری که در کشور به وجود آمد و بر قیمت کاغذ تاثیر گذاشت، شاهد افزایش قیمت بودیم که بازار آنرا پذیرفته است. البته باید توجه داشت با بازگشایی مدارس این احتمال وجود دارد که بازار گرفتار التهاب شود.
جعفری ضمن درخواست از همشهریان جهت کمک به مقابله با گران فروشی متذکر شد: اگر مردم هر جا که با مورد تخلف یا گران فروشی مواجه می شوند با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و تخلف را گزارش کنند کار ما سریع تر پیش می رود و این کمک بزرگی بشمار می رود چونکه تعداد بازرسین ما حدود ۳۰ نفر است و واحدهای اصناف بسیار.
وی افزود: به نظر بنده این مورد باید بیشتر بین مردم جا بیفتد چونکه این گونه ما در کارمان موفق تریم و این به نفع خود مردم است؛ همینطور رسانه ها و خبرنگاران هم که برای تهیه گزارش می روند اگر با موردی برخورد کنند بمحض این که به ما اطلاع دهند ما اقدامات لازم را انجام می دهیم.
منبع:

1400/07/08
10:54:03
5.0 / 5
213
تگهای خبر: ارز , استاندارد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور