پیش بینی گلدمن از صعود نفت به 90 دلار

پیش بینی گلدمن از صعود نفت به 90 دلار شمال صنعت: گلدمن ساکس در پی بهبود سریع تر از حد انتظار تقاضا برای سوخت از موج شیوع واریانت دلتای ویروس کرونا و اختلالات عرضه، پیش بینی خود از قیمت هر بشکه نفت برنت تا اختتام امسال را از 80 به 90 دلار افزایش داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت هفته گذشته به بالاترین حد در سه سال اخیر صعود کرد. اختلالات در روند تولید جهانی که شرکتهای انرژی را وادار کرده است میزان زیادی نفت از ذخایر برداشت کنند، از قیمت ها پشتیبانی کرده است.

بهای معاملات نفت برنت روز دوشنبه ۷۹ دلار و ۱۹ سنت در هر بشکه و بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۷۵ دلار و هشت سنت در هر بشکه بود.

گلدمن در یادداشتی به تاریخ ۲۶ سپتامبر نوشت: بااینکه این بانک مدتهاست نسبت به نفت دیدگاه خوش بینانه ای داشته اما کمبود عرضه نسبت به تقاضا هم اکنون بیشتر از میزانی است که پیش بینی کرده بود و روند احیای تقاضای جهانی از تاثیر واریانت دلتای ویروس کرونا سریع تر از پیش بینی ها بوده است در صورتیکه عرضه جهانی پایین تر از پیش بینی ها مانده است.

اوپک و متحدانش اوایل ماه جاری طبق توافقی که در ژوییه داشتند، افزایش تولید ماهانه به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز را تایید کردند.

طبق گزارش گلدمن ساکس، اختلال تولید نفت منطقه خلیج مکزیکوی آمریکا بعد از وقوع طوفان آیدا بسیار بزرگتر از آنست که با افزایش تولید اوپک پلاس جبران شود و روند تولید خارج از گروه اوپک پلاس و تولید غیرشیل ناامید کننده بوده است.

طوفانهای آیدا و نیکلاس که اوایل ماه جاری بخشهایی از خلیج مکزیکوی آمریکا را درنوردیدند، به سکوها، خطوط لوله، هاب های پالایش خسارت زده و موجب تعطیلی چند هفته ای تولید فراساحلی شدند.

در بخش تقاضا، گلدمن برآورد کرد ریسکها جهت صعودی دارد برای اینکه کمبود جهانی گاز موجب افزایش تولید نیرو با بهره گیری از نفت خواهد شد.

با این حال گلدمن به واریانت های جدید ویروس اشاره نمود که ممکنست روی تقاضا تاثیر منفی بگذارند. همین طور افزایش تولید سریع تر اوپک پلاس ممکنست کمبود پیش بینی شده از طرف این بانک را محدود کند.

بر اساس گزارش رویترز، این بانک سرمایه گذاری آمریکایی با در نظر گرفتن احتمال امضای توافق هسته ای جدید ایران و آمریکا تا آوریل سال آینده، برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی های خود برای سه ماهه دوم و سه ماهه چهارم را از ۸۵ به ۸۰ دلار پایین برد.

منبع:

1400/07/05
14:17:38
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور