رئیس كل سازمان توسعه تجارت:

شروع پروسه ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی

شروع پروسه ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی شمال صنعت: رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از آغار پروسه ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی آگاهی داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به مفاد بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ درباب ایفای تعهدات فروش ریالی به سایر کشورها در بازه زمانی ۲۲ فروردین تا ۱۶ مرداد سال ۱۳۹۷ گفت: برمبنای فراخوانهای انجام شده تعداد ۳۲۲ صادرکننده نسبت به ارائه اسناد و مدارک مربوط به فروش ریالی به کشورهای عراق و افغانستان شامل ۷۳۴۱ پروانه صادراتی به ارزش حدود ۴۰۰ میلیون یورو اقدام نموده اند که بعد از بررسی در کمیته اقدام ارزی نسبت به تایید یا عدم تایید فروش ریالی و در نهایت ایفای تعهدات ارزی اقدام می شود.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: تعداد پروانه های صادراتی متعلق به صادرکنندگان متنوع بوده و بیشترین تعداد پروانه صادراتی متعلق به یک صادرکننده ۶۷۳ کوتاژ و به ارزش ۵۲ میلیون یورو بوده است.
رئیس کمیته اقدام ارزی افزود: از نظر موقعیت جغرافیایی صادرکنندگان نیز بیشترین پروانه صادراتی در این بخش، متعلق به صادرکنندگان استان تهران با ۲۰۳۹ پروانه صادراتی به ارزشی معادل ۱۱۲ میلیون یورو و کمترین تعداد متعلق به استان خراسان جنوبی با ۲ کوتاژ و به ارزش ۲۲ هزار یورو است.
پیمان پاک اشاره کرد: تعداد ۴۵۳۷ پروانه صادراتی به ارزش ۲۰۱ میلیون یورو متعلق به واحدهای تولیدی و ۲۸۰۴ پروانه صادراتی به ارزش ۸۶ میلیون یورو متعلق به واحدهای غیرتولیدی بوده است.
وی با تاکید بر ضرورت تسهیل و تسریع ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان اظهار داشت: تلاش می شود با برنامه ریزی لازم، شرایطی فراهم گردد که صادرکنندگان بتوانند با طیب خاطر نسبت به انجام فعالیت صادراتی و در نهایت ایفای تعهدات ارزی صادراتی خود در اسرع وقت اقدام نمایند.


منبع:

1400/07/01
11:40:08
5.0 / 5
172
تگهای خبر: ارز , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور