معاون سازمان ملی استاندارد:

اگر استانداردهای خودرویی را پیاده نماییم، همه پلت فرم ها باید جمع شود

اگر استانداردهای خودرویی را پیاده نماییم، همه پلت فرم ها باید جمع شود معاون سازمان استاندارد اظهار داشت: برای تأمین الزامات استاندارد، پلت فرم خودروسازان قدیمی است و اگر بخواهیم استانداردهای ۸۵ گانه را پیاده نماییم، خودروسازان مجبور به جمع آوری تمام پلتفرم ها می شوند.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، مسلم بیات بامداد امروز در بیست و ششمین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: سیاست کلی ما در سازمان ملی استاندارد ایجاد تعادل بین تجارت و فرآیند استانداردسازی است؛ بگونه ای که ضمن تسهیل و تسریع فرآیند تجارت، حقوق مصرف کننده را هم تأمین نماییم و ایمنی و سلامتی مصرف کننده به مخاطره نیفتد. در این راستا هم هیچگاه پشت درهای بسته تصمیم نگرفتیم.
معاون سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: دو بسته حمایتی تدوین کردیم تا تغییرات بنیادین در ارتباط با کاهش هزینه های تولید در ارتباط با فرآیند استانداردسازی شکل گیرد.
وی افزود: استاندارد برای صادرات مشکل آفرین نمی گردد. صادرکننده اگر پروانه استاندارد معتبر داشته باشد بدون ارزیابی می تواند کالا را به هر مقصدی صادر کند. تولیدکننده هم اگر پروانه معتبر استاندارد داشته باشد، برای واردات مواد اولیه و واسطه ای تسهیلات خوبی دریافت می کند.
معاون سازمان ملی استاندارد در مورد سیلندرهای گاز اکسیژن طبی هم عنوان کرد: این سیلندرها مشمول استاندارد الزامی است اما باز هم در دوره های زمانی مشخصی مورد آزمون قرار می گیرد. تمام سیلندرها در دوره ۵ ساله باید تست مجدد شوند تا اطمینان حاصل نماییم شرایط ایمنی همانند روز اول برقرار است. ما به وزارت بهداشت نامه زدیم و شرکتهای بازرسی و آزمایشگاه های مجاز را معرفی کردیم و باید سیلندرها را بر مبنای تاریخ تولیدشان، مورد آزمون مجدد قرار دهید.
بیات اظهار داشت: علیرغم تحریم ها علاوه بر استانداردهای اجباری، مسؤلان خودروسازی را مکلف کردیم که برای تولیدات جدید، هیچ ارفاقی از نظر استانداردهای ۸۵ گانه در نظر نخواهیم گرفت.
وی اضافه کرد: برای تأمین الزامات استاندارد، پلت فرم کارخانجات خودروسازی قدیمی است و اگر بخواهیم استانداردهای ۸۵ گانه را پیاده نماییم، خودروسازان ما مجبور می شوند تمام پلتفرم ها را جمع کنند.
معاون سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: همینطور به صنعت بیمه اعلام کردیم بدون تاییدیه استاندارد نباید محصول را بیمه کند. چرا آسانسوری که تاییدیه استاندارد نگرفته است بیمه می شود؟

1400/06/31
16:33:30
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور