عضو اتاق تهران:

مالیات بر عایدی سرمایه همزمان با پایانه های فروشگاهی اجرا شود

مالیات بر عایدی سرمایه همزمان با پایانه های فروشگاهی اجرا شود به گزارش شمال صنعت عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: سامانه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان همزمان با مالیات بر عایدی سرمایه باید اجرا شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، عباس آرگون بامداد امروز در بیست و ششمین هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: مالیات بر عایدی سرمایه یکی از پایه های مالیاتی است که باعث کاهش جذابیت بازارهای غیرمولد و سوداگرایانه شده و به بازتوزیع ثروت و دارایی کمک می نماید. این مالیات خودرو، ارزهای خارجی، مسکوکات طلا و ساختمان را شامل می شود. اگر فرد در این عرصه ها سود کند باید بخشی از سود را بعنوان مالیات پرداخت کند.
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: با عنایت به دوره های سرمایه گذاری مالیات پرداخت می شود؛ اگر سود در بازه زمانی کمتری کسب شود نرخ مالیات بیشتر می شود؛ بعنوان نمونه مسکن سالانه باید ۴۰ درصد مالیات دهد.
وی افزود: اهداف اجرای این طرح هم کاهش سود سرمایه گذاری در بازارهای غیرمولد، کاهش جذابیت بازارهای غیرمولد، افزایش پشتیبانی از تولید و سرمایه گذاری در بازارهای مولد، کاهش نوسانات بازارهای خودرو، ارز، مسکن و طلا و پیشگیری از افزایش قیمت کالاهاست.
آرگون اظهار داشت: منتهی در کشور ما به علت تورم بالا، تفاوت بین خرید و فروش عایدی محسوب نمی گردد بلکه منعکس کننده تورم است. پس در کشور ما مالیات بر عایدی سرمایه باید با کسر تورم باشد در غیر این صورت مالیات دریافتی ناعادلانه خواهد بود.
وی اضافه کرد: اجرای صحیح پایه های مالیاتی احتیاج به دقت دارد اگر راه برای اعمال نظر شخصی باز باشد جا برای ریسک پذیری افزایش می یابد. همینطور منجر به خروج سرمایه می شود؛ بعنوان مثال اگر تناسبی بین مسکن و تورم نباشد افراد ترجیح می دهند سرمایه خویش را خارج کنند که این مسئله منجر به کاهش عرضه مسکن و اختلال در این عرصه می شود.
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: کنترل شوندگی دارایی ها هم مورد دیگر است. باآنکه مالیات بر عایدی سرمایه با سفته بازی مقابله می کند اما بعضی از این سفته بازی ها به نفع اقتصاد کشور است. اگر واسطه نباشد بالا رفتن خطر پذیری اتفاق می افتد.
وی اظهار داشت: مالیات بر عایدی سرمایه باید در بازارهای سفته بازی به صورت همزمان اعمال شود، در غیر این صورت نقدینگی از یک بازار غیرمولد به بازار غیرمولد دیگر کوچ می کند. همینطور سامانه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان همزمان با مالیات بر عایدی سرمایه باید اجرا شود.منبع:

1400/06/30
17:36:14
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور