حذف ویروس در مدت ۳۰ ثانیه با ضدعفونی کننده نانویی دوستدار محیط زیست

حذف ویروس در مدت ۳۰ ثانیه با ضدعفونی کننده نانویی دوستدار محیط زیست تعدادی از محققان کشور با بهره گیری از نانو ذرات نقره ضدعفونی کننده ای را معرفی کردند که برمبنای نتایج تست های انجام شده قدرت از بین برندگی ویروس در مدت 30 ثانیه را دارد، ضمن آنکه دوستدار محیط زیست است.


به گزارش ایسنا، یکی از شرکت های فناور ضدعفونی کننده نانویی حاوی نانو کلوئید نقره و هیدروژن پروکساید ساخته است که به سبب داشتن نانو کلوئید نقره علاوه بر اثر روی باکتری برای از بین بردن انواع میکرواورگانیسم ها و قارچ ها، خواص ترمیم زخم نیز دارد.
استفاده از الکل اتانول برای ضدعفونی دست می تواند موجب اگزمای پوستی و حتی مشکلات تنفسی شود و از سویی الکل اتانول با سرعت بسیار زیاد تبخیر شده و اثرضدعفونی کنندگی آن الکل ۷۰ درصد اتانول برای از بین بردن ویروس در حدود ۱۰ دقیقه است.
این در حالیست که این ضدعفونی کننده نانویی بسیار ایمن، با تاثیرگذرای سریع و دوستدار محیط زیست است و می توان از آن برای پیش گیری از مبتلاشدن به بیماریهای عفونی و رفع آلودگی های با منشا باکتری، ویروس و قارچ استفاده نمود. این محصول علاوه بر گواهی نانومقیاس، تاییدیه آزمایشگاه وزارت بهداشت، معاونت غذا و دارو و ستاد ویژه فناوری نانو را دریافت کرده است.
به نقل از ستاد نانو، این محصول به سبب داشتن نانو کلوئید نقره علاوه بر اثر روی باکتری برای از بین بردن انواع میکرواورگانیسم ها و قارچ ها نیز به کار می آید. این محلول بدون نیاز به آبکشی و خشک کردن، دست ها را تمیز و ضدعفونی می کند و با وجود ترکیبات مرطوب کننده و نرم کننده از خشکی پوست جلوگیری می کند.
ماندگاری محصول بر خلاف سایر ضدعفونی کننده ها که اثرات لحظه ای دارند، طولانی مدت است.
طبق استانداردهای جهانی ضدعفونی کننده مناسب باید بار میکروبی را log۱۰۴ برای باکتری ها و log ۱۰۲ برای ویروس ها کم کند. این محلول نانویی ضد عفونی کننده طبق تاییدیه آزمایشگاه معتمد (منطبق با استانداردهای ISIRI ۱۰۵۰۴ و ISIRI ۱۹۸۵۱) چند برابر استاندارد جهانی یعنی log ۱۰۸، بار میکروبی را در مدت زمان کمتر از یک دقیقه و ویروس را در مدت زمان کمتر از ۳۰ ثانیه کاهش داده و از بین می برد.1400/06/23
10:44:45
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور