کرونا بیرحم است، کارگران را دریابید!

کرونا بیرحم است، کارگران را دریابید! یک فعال حوزه کار با اشاره به اینکه ویروس بیرحم کرونا هیچ گروه شغلی و سنی را نمی شناسد و باعث افزایش آمار مرگ و میر در جامعه شده است، از وزارت کار و کارفرمایان خواست تا در اسرع وقت و طی مکاتبه با وزارت بهداشت، پایگاه های واکسیناسیون کارگران را ایجاد و از تلفات انسانی در جامعه کارگری جلوگیری نمایند.رحمت اله پور موسی در گفت و گو با ایسنا، با تکیه بر ایجاد پایگاه هایی در تمام کارخانه های کشور اظهار نمود: کرونا ویروس بیرحمی است که هیچ گروه شغلی را نمی شناسد به تمام گروه های سنی و مشاغل حمله می کند و باعث مرگ و میر و تلفات انسانی می شود. ما همواره تاکید داشته ایم کارگران که در خط اول جبهه کار و تولید حضور دارند و سنگر کار را ترک نکرده اند باید مورد توجه قرار گیرند ولی متاسفانه در بحث حفظ سلامت به ویژه شرایط حاضر مورد بی مهری قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: معتقدم پس از کادر درمان و مدافعین سلامت، کارگران باید در اولویت واکسیناسیون قرار می گرفتند چون در شرایط سخت موجود، تولید را متوقف نکردند و به علت آنکه در شیفت های طولانی و به صورت فشرده درحال فعالیت هستند امکان دارد ناقل این بیماری شوند ازاین رو تزریق واکسن به کارگران بیشتر از پیش باید مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.

پورموسی افزود: در حال حاضر خیلی از شرکتهای خصوصی که مبادرت به انجام آزمایش برای کارگران خود کرده اند تست کرونای آنها مثبت شده است ازاین رو اگر مقرر است جامعه به سمت سلامت برود لازم است که پس از کادر درمان و نیروهای خدماتی در بیمارستانها، کارگران بخصوص کارگرانی که در مشاغل پرخطر اشتغال به کار دارد، هر چه سریعتر در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.

این فعال حوزه کار درباره ایجاد پایگاه های واکسیناسیون در شهرکهای صنعتی هم اظهار داشت: تنها در شهرک های صنعتی نیستند که باید واکسینه شوند بلکه تمام کارگران در سطح کشور باید از این امتیاز بهره مند شود چون کارگران با همه گروه های شغلی در اجتماع در ارتباط هستند و برای آنکه واکسیناسیون کارگران به سرعت صورت گیرد کارفرمایان می توانند با وزارت بهداشت مکاتبه کنند یا این که وزارت کار از راه وزارت بهداشت کار تزریق واکسن را در اسرع وقت پیگیری و کار واکسیناسیون را آغاز کند.

پورموسی تصریح کرد که در مواد ۹۱ و ۹۲ قانون کار بحث ایمنی و بهداشت کار مورد تاکید قرار گرفته و بر همین مبنا خانه های بهداشت در کارخانجات بزرگ به راه افتاده است.

منبع:

1400/06/03
15:22:46
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آزمایش , اشتغال , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور