رئیس موسسه رازی خبر داد؛

تحویل ۵ میلیون دوز واکسن کووپارس تا اختتام شهریور

تحویل ۵ میلیون دوز واکسن کووپارس تا اختتام شهریور به گزارش شمال صنعت رییس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده تا اختتام شهریور 1400 حدود پنج میلیون دوز واکسن رازی کووپارس در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.


به گزارش خرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بازدید از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با رییس و مدیران این مؤسسه ملاقات و گفتگو کرد.
دکتر علی اسحاقی، نیز در این نشست ضمن تشریح تاریخچه و بخش های مختلف این مؤسسه و دستاوردهای آن در زمینه واکسن سازی با تشریح اقدامات این مؤسسه در مورد واکسن کووید ۱۹ اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده تا اختتام شهریور ۱۴۰۰ حدود پنج میلیون دوز واکسن " رازی کووپارس" در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد.
دکتر اسحاقی گفت: همزمان با اجرای کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس، بسترهای لازم برای تولید انبوه واکسن در این مجموعه فراهم گشته است. مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کنار سایر تولید کنندگان داخلی واکسن کرونا با تمام ظرفیت در تلاش است تا از نگرانی مردم دراین زمینه بکاهد.
رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار داشت: مؤسسه رازی از اسفند سال ۱۳۹۸ کار ساخت واکسن را شروع و از روش واکسن پروتئینی نوترکیب که از ایمن ترین واکسن ها است برای تولید آن استفاده نمود. این مؤسسه در فاصله زمانی اسفند ۹۸ تا اختتام فروردین ۹۹، کار طراحی این واکسن را به انتها رساند، اردیبهشت سال قبل دُزسنجی و فرمولاسیون انجام شد و از خرداد ماه ۹۹، آزمایش این واکسن روی ۵۰۰ حیوان صورت گرفت.
وی افزود: کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس مؤسسه رازی هم با تزریق مرحله اول تست انسانی به ۲ داوطلب مرد دهم اسفند ماه ۹۹ در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تهران شروع شد. مرحله دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس هم از ششم خرداد ماه با ۵۰۰ داوطلب در ۲ گروه ۲۵۰ نفره شروع شد. یک گروه ۲۵۰ نفره واکسن با دوز ۱۰ میکرولیتر و گروه دیگر با عنوان گروه کنترل واکسن نما دریافت نمودند. در مرحله دوم مطالعه انسانی واکسن رازی کووپارس، گروه سنی ۱۸ تا ۷۰ سال قرار گرفتند و در فاز سوم نیز تمام افراد بالای ۱۸ سال در مطالعه قرار دارند و اطلاعات آن در اختیار کمیته اخلاق قرار خواهد گرفت.
دکتر اسحاقی با اعلان اینکه اکنون ۴۰۰ هزار دوز واکسن رازی کووپارس در انبار این مؤسسه موجود است و در صورت صدور مجوز وارد عرصه مصرف می شود، قول تولید ۲۰ میلیون دوز واکسن ایرانی رازی کووپارس را تا اختتام آذرماه سال جاری داد.


منبع:

1400/05/22
11:54:06
5.0 / 5
227
تگهای خبر: آزمایش , تاریخ , تولید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور