قائم مقام وزیر صمت اعلام كرد؛

نظارت بر توزیع مرغ از راه پست

نظارت بر توزیع مرغ از راه پست به گزارش شمال صنعت قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی وزیر صمت از استقرار سامانه پایش توزیع کالاهای اساسی با همکاری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تا دو هفته آینده در کشور اطلاع داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از صدا و سیما، محمدصادق مفتح در حاشیه جلسه امروز ستاد تنظیم بازار یکی از حلقه های مفقوده زنجیره نظارت بر بازار که کالا را غیر قابل رصد می ساخت، نبود سامانه ای برای نظارت و برنامه ریزی توزیع کالاهای اساسی دانست و عنوان کرد: پیش از این برای برنامه ریزان و ناظران و سامانه های نظارتی مشخص نبود که کالایی که از سیاست های حماتی دولت بهره مند می شود با چه کیفیتی توزیع و به دست مصرف کننده می رسد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی وزیر صمت اضافه کرد: خوشبختانه این ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری در شرکت ملی پست وجود داشت که می توانست ارزیابی کند که کالا به همان نقطه ای که باید برود رفته یا خیر و به دنبال برگزاری جلسات مختلف با شرکت ملی پست این سامانه برای رصد آزمایشی توزیع مرغ از دو ماه قبل در استان قم به صورت آزمایشی اجرایی شد که با بررسی مشکلات اجرایی و رفع آنها، سامانه پایش توزیع کالاهای اساسی در کشور تا دو هفته آینده در سرتاسر کشور اجرا می گردد.
مفتح کالاهای پتروشیمی را دومین کالایی دانست که نظارت بر توزیع آن از راه سامانه پایش و با همکاری شرکت پست به زودی اجرایی می شود و اضافه کرد: بین ۶ ماه تا یک سال آینده تمام کالاهای اساسی که با ارز و حمایت دولت تولید می شود از راه این سامانه توزیع خواهد شد.
وی اظهار داشت: این سامانه که سامانه نوینی در توزیع است در همه جای دنیا معمول است و اتفاق جدیدی نیست و ظرف ۵ تا ۶ ماه آینده در کشور اجرا می گردد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی وزیر صمت در مورد افزایش قیمت کالاهای پروتئینی در بازار اظهار داشت: تنظیم بازار کالاهای پروتئینی در بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، اما سیستم توزیع در اختیار وزارت صمت است و این اقدام گام مهمی در ساماندهی بازار و افزایش قابلیت نظارت به حساب می آید.
تا دو هفته آینده کل سیمان در بورس عرضه می شود
وی همینطور در مورد توزیع سیمان در بورس اظهار داشت: سیمان الان در بورس به صورت کامل توزیع نمی گردد که کار را مشکل کرده است، اما در وزارت صمت جلسات گوناگونی با انجمن سیمان و شرکت بورس برگزار شده است و آنها هم پذیرفته اند که کل عرضه و تقاضا در بورس صورت گیرد، اما مهلت دو هفته ای خواسته اند تا ساز و کار مناسب را تدارک ببینند.
مفتح اضافه کرد: ما تکلیف کرده ایم که ظرف دو هفته تمام تولیدات کارخانجات در بورس عرضه گردد، اما برخی کارخانجات تمکین نکرده اند که در صورت ادامه، به دستگاههای نظارتی معرفی خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: سازمان بورس هم پذیرفته که در صورت عرضه سیمان در بورس کالا، ساز و کار لازم را ظرف مدت ۴۸ ساعت پیش بینی نماید.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اضافه کرد: این اتفاق به زودی در فولاد هم خواهد افتاد و همه تولیدات کارخانجات از راه بورس کالا توزیع خواهد شد.


منبع:

1400/05/19
14:08:57
5.0 / 5
249
تگهای خبر: آزمایش , ارز , بازرگانی , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور