مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر خبر داد

آغاز واکسیناسیون دریانوردان در آینده نزدیک بعلاوه جزئیات

آغاز واکسیناسیون دریانوردان در آینده نزدیک بعلاوه جزئیات به گزارش شمال صنعت مدیرکل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به ارسال اسامی ۹۵ هزار نفر دریانورد به وزارت بهداشت برای واکسیناسیون آنها، اظهار داشت: دریانوردان بزودی واکسینه می شود.علی اکبر مرزبان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: همانطور که به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردیم، از نظر ما کسانی که شناسنامه دریانوردی و گواهینامه معتبر کشتی های خدماتی و تجاری دارند، دریانورد محسوب می شوند و بر مبنای دستورهای صادر شده از جانب رئیس جمهور و وزیر بهداشت باید بدون اولویت واکسینه شوند.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت برای ورود این اسامی در بانک اطلاعاتی خودش و ساماندهی امور در این حوزه چند روزی زمان نیاز دارد، اضافه کرد: بعد از ورود اسامی در سیستم وزارت بهداشت، واکسیناسیون دریانوردان شروع می شود، البته الان هم بعضی از دریانوردان به علت این که در اولویت بودند واکسینه شدند.

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۰ درصد دریانوردان اهل استانهای جنوبی هستند، افزود: بر مبنای آمار حدود ۵۰ هزار نفر از دریانوردان بالای ۴۰ سال سن دارند و واکسیناسیون آنها در استانهای جنوبی شروع شده است. همینطور ۷۰۰۰ نفر بالای ۶۰ سال و حدود ۱۰ هزار نفر بین۵۰ تا ۶۰ سال سن دارند ازاین رو آنها هم واکسینه شده اند. اما برای واکسیناسیون همه دریانوردان اقدامات لازم صورت گرفته و بزودی واکسیناسیون آغاز می شود.

مرزبان در پاسخ به سوالی درباره این که اگر دریانوردی با مشکل در فرایند واکسیناسیون مواجه گردید، چه کاری باید انجام دهد، اظهار داشت: امکان دارد به صورت موردی مشکلاتی در واکسیناسیون دریانوردان به وجود بیاید اما بمحض بروز مشکل می توانند با سازمان بنادر تماس گرفته و ما از راه ورود مجدد اسامی آنها یا عرضه معرفی نامه به این دریانوردان اقدام خواهیم کرد.

وی اعلام نمود: البته در تلاشیم تا همه پرسنل و کارمندان پایانه های بندری به علت داشتن ارتباط مستقیم با دریانوردان و این بخش حساس، واکسینه شوند که در این راستا از راه وزارت راه و شهرسازی در صدد هستیم تا فهرست فعالان و پرسنل بنادر را هم در شمول حمل و نقل عمومی دریایی قرار دهیم.

منبع:

1400/05/12
12:57:22
5.0 / 5
204
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور