عضو انجمن فولاد :

بازار ایران در عراق تقدیم ترکیه شد

بازار ایران در عراق تقدیم ترکیه شد به گزارش شمال صنعت عضو انجمن فولاد اظهار داشت: در خواب طولانی مدیران کشور، بازار فولاد ایران در عراق و اربیل دو دستی تقدیم رقیب تشنه یعنی ترکیه شد.رضا شهرستانی در گفت گو با خبرنگار مهر در مورد تأثیرات قطعی برق بر صنایع فولاد، عنوان کرد: بازاریابی صادراتی همچون کاشت درخت گردو، زمان بر و پرزحمت است.
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: سال ها طول کشید تا بازار عراق به تسخیر شرکتهای فولادی ایرانی درآمد و این شرکت ها توانستند با صادرات خود ضرر و زیان انباشته خویش را جبران و سهم عمده ای از نیاز ارزی کشور را تأمین کنند.
وی افزود: متأسفانه تمام اندوخته سال ها زحمت و مرارت صنایع فولادی در یک ماه اخیر به علت قطع برق و تعطیلی واحدهای تولیدی و عدم توان کارخانجات در تأمین نیاز مشتری دود شد و به هوا رفت.
شهرستانی اظهار داشت: در خواب طولانی مدیران کشور بازار فولاد ایران در عراق و اربیل دودستی تقدیم رقیب تشنه یعنی ترکیه شد.
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: این شکست اقتصادی اگر بیشتر از شکست سیاسی و میدانی نباشد، هیچگاه کمتر از آن نخواهد بود.
وی با یادآوری این که به سبب جلب رضایت مردم برق کارخانجات را قطع می کنند، عنوان کرد: لطمه وارده بر صنایع جبران ناپذیر و تاثیر آن بر زندگی تک تک مردم را خواهید دید. ادامه این روند بیکاری کارگران صنایع بخصوص واحدهای فولادی استانی که بیشترین اشتغال کارگران را عهده دار است به همراه خواهد داشت.


منبع:

1400/05/09
21:24:28
5.0 / 5
205
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور