کرونای دلتا ترمز احیای تقاضا برای بنزین را کشید

کرونای دلتا ترمز احیای تقاضا برای بنزین را کشید شمال صنعت: مفسرین پیش بینی می کنند رشد موارد مبتلاشدن به کووید 19 در خیلی از بازارهای بزرگ مصرف کننده نفت شامل آمریکا، اروپا و جنوب شرقی آسیا ممکنست روند احیای جهانی مصرف سوخت جاده ای را متوقف نماید.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، برآوردها نشان میدهد مصرف بنزین در آمریکا طی یک هفته گذشته رکورد سال ۲۰۲۱ را شکسته است اما مفسرین از این واهمه دارند که افزایش شمار موارد مبتلاشدن به کرونای دلتا ممکنست روند بهبود تقاضا را قبل از به انتها رسیدن فصل سفرهای تابستانی متوقف نماید.

طبق آمار شرکت گازبادی، تقاضای هفتگی بنزین آمریکا در هفته منتهی به ۱۸ ژوییه، رکورد جدیدی را برای سال ۲۰۲۱ ثبت نمود. تقاضای آمریکایی برای بنزین ۲.۳ درصد نسبت به هفته قبل از آن بالاتر بود و ۳.۱ درصد در مقایسه با میانگین چهار هفته ای افزایش پیدا کرد. بگفته پاتریک دی هان، مدیر تحلیل نفت شرکت گاز بادی، تقاضای هفتگی آمریکا تا ۱۸ ژوییه ۰.۶ درصد بالاتر از هفته قبل از چهارم ژوییه بود.

اگرچه تقاضای آمریکا برای بنزین فعلا تغییری نداشته است اما نشانه هایی از روند یکنواخت در مناطقی مانند اروپا دیده می شود. در جنوب شرقی آسیا، موارد مبتلاشدن در اندونزی که بزرگترین واردکننده بنزین در آسیا بشمار می رود و همین طور مالزی و تایلند بالا رفته است. اندونزی محدودیت رفت و آمد را تا اوایل اوت تمدید کرده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، دوین گلادن، مدیر امور فدرال انجمن اتومبیل آمریکا به رویترز اظهار داشت: ما همچنان با موارد جدید مبتلاشدن در آمریکا و خارج از این کشور روبرو می باشیم و این امر مانع جدی برای بهبود تقاضا و پیش بینی بهبود تقاضا تا اواسط تابستان امسال خواهد بود.

منبع:

1400/05/08
23:53:47
5.0 / 5
190
تگهای خبر: شركت , مصرف كننده , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور