تا پایان تابستان،

تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی استان مركزی سه برابر می شود

تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی استان مركزی سه برابر می شود به گزارش شمال صنعت مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: تا اختتام تابستان تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار به 125 روستا می رسد.


سید علی آقازاده سوم مردادماه در جلسه تامین آب آشامیدنی شهر و روستاهای استان مرکزی اظهار نمود: هدف از تشکیل این جلسه بررسی آخرین وضعیت آب آشامیدنی شهر و روستاها در سطح استان است، قبل از این جلسه، در جلسه ای با منتخب حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، مسئله آب آشامیدنی شهر و روستاهای تفرش که شرایط سختی را تجربه می کنند، مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست فقط به دنبال بررسی مشکلات هستیم و در این نشست به مسئله عملکردها وارد نمی شویم.
وی اشاره کرد: هم اکنون ۴۲ روستای تحت پوشش در استان ابرسانی سیار می شوند و بنظر می رسد و تا اختتام تابستان تعداد آنها به حدود ۱۲۵ روستا می رسد. فرمانداران باید دقت کنند که از محل اعتبارات تنش آبی، باید جذب منابع داشته باشند تا تانکر مورد نیاز برای آبرسانی سیار تامین گردد.
عزت الله آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی نیز اظهار نمود: خط انتقال از سد کوچری به تامین آب آشامیدنی خمین، دلیجان و محلات کمک کرده است و در شهر اراک و ساوه وضعیت مخازن سدها نسبتا مطلوب است هرچند که نسبت به سال قبل کاهش حجم مخزن داریم و با همکاری و صرفه جویی مصرف می توانیم شرایط را مدیریت نماییم.
آمره ای اظهار نمود: در روستاهایی که چشمه و قنات منبع تامین آب بوده است، به سبب کاهش بارش ها منابع آب به تدریج تحلیل می رود و طبق پیش بینی سازمان هواشناسی پاییز خوبی پیش رو نیست و این امر نگرانی به همراه دارد.
وی با اعلان اینکه برای شهر آوه در ساوه دستور گرفتن پیشنهاد کارشناسی جهت حفر چاه سوم صادر شده، اظهار داشت: در قالهر دلیجان چاهی در سال ۸۸ در بالادست قنات حفر شد و این امر مورد نارضایتی و شکایت مالکان و بهره برداران قنات شد، با توجه به این که این شکایت درحال رسیدگی است نمی توانیم اجازه برداشت از چاه را بدهیم و باید نشستی با فرماندار و بهره برداران قنات اجرا شود تا وضعیت برداشت از چاه تعیین تکلیف شود.

منبع:

1400/05/03
22:59:15
5.0 / 5
190
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور