در صورت تصویب هیئت دولت؛

شهرك صنعتی ایوانكی 350 هكتار می شود

شهرك صنعتی ایوانكی 350 هكتار می شود شمال صنعت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درخواست صدور مجوز توسعه اراضی این شهرک به مساحت 350 هکتار در مرز داخل شعاع 60 کیلومتری تهران گرمسار را به هیأت دولت ارائه نمود.به گزارش شمال صنعت به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، شهرستان گرمسار همچون مناطقی بشمار می رود که بیش از ۳۷ درصد از صنعت استان سمنان را در خود جای داده و مورد استقبال سرمایه گذاران برای حضور در شهرک های صنعتی این شهرستان، خصوصاً ایوانکی قرار گرفته است.
مطابق موافقت نامه سال ۱۳۹۰ هیئت وزیران، محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران در راه گرمسار به ۶۰ کیلومتر کاسته شد.
از آن جایی که شهرک صنعتی ایوانکی در مرز داخل شعاع ۶۰ کیلومتری تهران گرمسار قرار دارد، پس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در امتداد برون رفت از مشکلات ناشی از اعمال ممنوعیت استقرار واحدهای مذکور و با هدف توسعه پایدار و متوازن، جلوگیری از معضلات زیست محیطی، درخواست صدور مجوز توسعه اراضی شهرک صنعتی ایوانکی به مساحت ۳۵۰ هکتار را به هیأت دولت ارائه کرده است.
مطابق این متن پیشنهادی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به دفتر هیئت دولت ارسال شده است، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران می تواند نسبت به توسعه اراضی شهرک صنعتی ایوانکی به مساحت ۳۵۰ هکتار اقدام نماید.


منبع:

1400/04/31
14:43:32
5.0 / 5
212
تگهای خبر: تجارت , توسعه , سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور