معاون وزیر كار تشریح كرد

سامانه ملی اشتغال و كسب وكار دقیقا چه می كند؟

سامانه ملی اشتغال و كسب وكار دقیقا چه می كند؟ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار اظهار داشت: این جلسه با هدف نحوه تعامل و همکاری دستگاه های اجرائی برای تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب وکار اجرا شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، عیسی منصوری اضافه کرد: در این جلسه، اهداف و ماموریت های در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب وکار برای اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار تشریح شد.
وی با اعلان اینکه نظام جامع اطلاعات بازار کار از زمان برنامه سوم توسعه کشور مطرح بوده است اشاره کرد: در دو دهه اخیر، به رغم اهمیت آن در سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان حوزه اشتغال و بازار کار اقدام بایسته ای درباب پیاده سازی آن به عمل نیامده وبنا به دلائل مختلف، پروسه اجرائی پروژه در سالهای اخیر با تاخیر مواجه گردید.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه ملی به فراخور نیاز هر مجموعه و دستگاه اجرائی، قابلیت ارائه خدمات تخصصی داشته و با همکاری و هم افزایی سایر دستگاه به نتایج مورد انتظار دست خواهیم یافت.
وی ادامه داد: پروسه اجرای پروژه، فرآیندی هشت تا ۱۰ ساله است و بهره گیری از بسترهای فضای مجازی و استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، موجبات تسریع و تکمیل گزارشات در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب وکار را در زمان کوتاه فراهم نموده است.
منصوری اشاره کرد: خوشحالیم که باتوجه به پیشرفت خوب پروژه، نخستین جلسه شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار انجام شد تا با رسمیت یافتن موضوع، روند کار نظام مند شده تا با تغییر و تحولات آتی، پروسه اجرای کار با وقفه مواجه نشده و کار گرفتار نوسان نشود.
وی تشریح کرد: برقراری ارتباط سیستمی بین سامانه های مختلف موجود در سطح دستگاه های اجرائی ذیربط و تبادل داده و اطلاعات جهت تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب وکار بعنوان یکی از محورهای اساسی راه اندازی و استقرار نظام جامع اطلاعات بازار کار در کشور مورد تاکید اعضا شورای راهبری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: دراین نشست قرار شد با تشکیل مستمر جلسات شورای راهبری سامانه و نیز کمیته های فنی زیر بخش سامانه ملی اشتغال و کسب وکار، امکان تکمیل و بروزرسانی برخط داده ها و اطلاعات مرتبط و همین طور ارائه گزارشات مستند و دقیق در زمینه های مهارت، آموزش و بازار کار کشور بمنظور برنامه ریزی و سیاستگذاری های کلان در زمینه های مرتبط به وجود آید.
نخستین جلسه شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار با حضور اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار ودستگاه های مختلف اجرائی ذیربط در وزارتخانه انجام شد.1400/04/26
21:17:21
5.0 / 5
217
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور