چقدر یارانه در كرونا به مطبوعات پرداخت شد؟

چقدر یارانه در كرونا به مطبوعات پرداخت شد؟ سازمان هدفمندی یارانه ها در جریان شیوع کرونا ۱۶۰ میلیارد تومان یارانه حمایتی برای نشر کتاب و مطبوعات پرداخت کرده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بررسی وضعیت پشتیبانی از مطبوعات در دوران شیوع کرونا، موضوعی است که اخیر در جلسه بین سازمان هدفمندی یارانه ها و تعاونی مطبوعات مورد بررسی قرار گرفت و حاجتی - مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها - در مورد آن توضیحاتی به ایسنا عرضه کرد.
وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا، وضعیت اقتصادی کسب و کارهای فرهنگی کشور بیشتر از پیش صدمه دید که یکی از این حوزه ها که بیشترین صدمه را تجربه نمود و تحت تأثیر قرار گرفت، مطبوعات بود، اظهار داشت: بر همین مبنا سازمان هدفمندی یارانه ها با عنایت به وظیفه ذاتی خود، پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان به بخش مطبوعات را جهت حمایت و رفع مشکلات بوجود آمده ناشی از همه گیری بیماری کرونا در دستور کار قرار داد.
به قول حاجتی، این پرداخت یارانه طبق مجوز تبصره ۱۴ قانون بودجه (هدفمندی یارانه ها) صورت گرفته است.
مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه ها، ضمن اشاره به این که هم اکنون و در دوران کرونا، رسانه ها ومطبوعات نقش مهمی در اطلاع رسانی و تحلیل اخبار و رویدادها دارند، اضافه کرد: امیدواریم با این حمایت ها، نقش مطبوعات پررنگ تر شده و مانع ازتوقف فعالیت خیلی از فعالان این حوزه در شرایط فعلی که بطور قطع هم به نفع مردم، مخاطبان و هم مجموعه نظام خواهد بود، شود.
وی تشریح، تجزیه و تحلیل و تفسیر وقایع، مسایل اجتماعی و عرضه افکار و عقاید عمومی و انعکاس مشکلات و معضلات جمعی توسط مطبوعات را عنصر اساسی رشد و توسعه فکری در دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: در واقع هیچ جامعه ای بدون آگاهی به رشد و تعالی نمی رسد و بخشی از آگاهی که زمینه ساز رشد و توسعه می شود، مرهون کار رسانه است؛ ازاین رو توجه به این حوزه دارای اهمیت بوده و امیدواریم این مهم ادامه یابد.
منبع:

1400/04/23
11:24:06
5.0 / 5
233
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور