در گفت و گو با شمال صنعت مطرح شد

خصوصیات سكان دار وزارت كار دولت سیزدهم

خصوصیات سكان دار وزارت كار دولت سیزدهم به گزارش شمال صنعت یک فعال حوزه کار لیاقت گرایی و قانون پذیری را از خصوصیات سکان دار وزارت کار دولت سیزدهم می داند و اعتقاد دارد که برای موفقیت باید به اصل سه جانبه گرایی بها بدهد.عبدالله مختاری در گفتگو با ایسنا درباره خصوصیات سکان دار وزارت کار در دولت سیزدهم اظهار نمود: نخستین و مهم ترین خصوصیت که وزیر کار دولت سیزدهم باید داشته باشد، لیاقت گرایی است و باید بر اساس شایستگی و لیاقت گرایی انتخاب گردد.


وی افزود: ما باید به مغزها و ایده ها دقت کنیم نه این که طرز فکر یا جناح افراد چیست؟ باید ببینیم کسی که برای این تصدی انتخاب می نماییم چقدر می تواند برای مملکت و مردم مفید باشد.


این فعال حوزه کار اضافه کرد: این که افراد را به این علت که در بعضی مسایل هم عقیده با نظرات ما نیستند در حاشیه قرار بدهیم درست نیست؛ هر کسی که بعنوان وزیر کار در دولت سیزدهم انتخاب می شود باید خصوصیت لیاقت گرایی را سرلوحه اقدامات خود قرار بدهد.


مختاری اظهار داشت: وزیر به شخصه یک نفر است ولی افرادی که برای اجرا می گذاریم مهم می باشد. بعضاً افراد را در جایی قرار می دهیم ولی می بینیم ایده ها، تجربیات و نظرات ارزشمندی دارند که به کار می آید.

مختاری با اشاره به اینکه برای اداره وزارت کار به شخصی دلسوز و کارآمد نیاز داریم، اظهار داشت: انتظار می رود وزیر کار فردی دلسوز و آگاه به مسایل روز جامعه کارگری و آشنا به مشکلات و مطالبات کارگران باشد. ضمن آنکه به قانون کار و اجرای آن توجه کند.

به گفته این فعال حوزه کار، اگر وزیر کار دولت سیزدهم اصل سه جانبه گرایی را بپذیرد و بر اساس سه جانبه گرایی عمل کند، موفق خواهد بود.

مختاری در انتها با اشاره به اینکه مشکل ما در کشور کمبود قانون نیست، اظهار نمود: معتقدم ما در کشور قانون کم نداریم، متاسفانه مجری قانون نداریم. در بحث قانون کار از اصلاح و بازبینی سخن میگوییم در حالیکه قانون کار بخشهایی دارد که هنوز اجرا نکرده ایم و وقتی قانون اجرا نشده نمی توان اظهار داشت که ایراد دارد یا ندارد، بنابر این وزارت کار مدیری نیاز دارد که به دور از قانون گریزی، قانون پذیر باشد.
1400/04/18
21:51:45
5.0 / 5
236
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور