معاون ستاد مبارزه با قاچاق:

60 هزار دستگاه ماینر قاچاق كشف شد

60 هزار دستگاه ماینر قاچاق كشف شد به گزارش شمال صنعت معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: در بررسی های انجام شده توانستیم 60 هزار دستگاه ماینر قاچاق کشف نماییم.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، مصطفی پورکاظم شایسته امروز در نشست خبری در مورد وضعیت فعالیت دستگاه های ماینر در کشور گفت: هم اکنون هیچ قانونی درباره استفاده از انواع ماینرها نداریم، چند سال قبل مصوبه ای از طرف هیأت وزیران ابلاغ گردید که استانداردهایی برای مجوز برق، صنعت و … مشخص شد. بعد از این مصوبه نکته ای به میان آمد که ماینر وارداتی داریم یا تمام ماینرها قاچاق محسوب می شوند.
معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده مشخص شد ذیل گروه های کالایی لوازم کامپیوتری در گمرک تعدادی ماینر وارد کشور شده و از آنها استفاده می شود.
وی افزود: مجموعه کشفیات قاچاق ماینر و میزان واردات ماینر و پرونده های گذشته بررسی و احصا شد. برمبنای مصوبه جدید قرار بر این شد که واردکنندگان خود اظهاری کنند و عوارض و مالیات را بپردازند.
شایسته اظهار داشت: تاکید می کنم دیگر هیچ پرونده ای که شامل مصوبه گذشته باشد، وجود ندارد و هیچ پرونده جدیدی هم شامل آن مصوبه نمی گردد و زمان خود اظهاری هم گذشته است. اگر فردی بتواند مجوزهای مربوطه را دریافت کند واردات ماینر آن شامل قاچاق نمی گردد.
وی در مورد میزان کشفیات ماینر قاچاق اظهار داشت: ۶۰ هزار ماینر در کشفیات خود داشته ایم که باید درباره امحا یا استفاده از آن تصمیم گیری نماییم.
۳۰۰ سایت متخلف مسدود شد
شایسته در ادامه در مورد فروش کالای قاچاق در فضای مجازی اظهار داشت: ما سایت های متخلف را شناسایی کردیم و ۳۰۰ سایت متخلف مسدود که پس از اصلاحی رویه سایت به تعدادی از آنها اجازه فعالیت دادیم
معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلان اینکه قسمتی از فروش قاچاق در فضای مجازی انجام می شود اضافه کرد: با توجه به این که فضای مجازی برای تعدادی از افراد محل کسب وکار شده است ما در برخورد با سایت ها با احتیاط و دقت کامل عمل می نماییم. ما درحال رایزنی با وزارت ارتباطات برای ایجاد ساز و کاری جهت مدیریت این فضا هستیم.
وی ادامه داد همین طور در مورد پیامک هایی که بصورت انبوه در مورد فروش کالاهای قاچاق می شود نیز با وزارت ارتباطات صحبت کرده و به دنبال مسدود کردن این شماره ها هستیم.
شایسته اظهار داشت: همین طور در ارتباط با سایت های شبهه دار دستورالعملی را تهیه کرده ایم که به زودی ابلاغ می شود.
وی در مورد سایت های واسطه فروش نیز اظهار داشت: تعدادی از سایت ها کالا را از یک سایت بزرگ خارجی می خرند و بصورت واسطه بوسیله فضای مجازی می فروشد، پروسه فعالیت این بخش بررسی شده و با توجه به این که بوسیله درگاه های پرداختی فروش انجام می شود با بانک مرکزی جهت نظارت و مدیریت این حوزه مذاکره کردیم. البته این سایت های واسطه تذکرهای لازم را داده ایم.


منبع:

1400/04/17
12:59:05
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور