مهر خبر می دهد؛

سهم ایران از كشتیرانی و حمل بار در خزر به 40 درصد افزایش یافت

سهم ایران از كشتیرانی و حمل بار در خزر به 40 درصد افزایش یافت شمال صنعت: سهام روس ها از بازار کشتیرانی و حمل بار در دریای خزر به 59.9 درصد و سهم ایران به 38.9 درصد رسیده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، گزارش های منتشره از وضعیت حمل کالا در دریای خزر در سال ۱۳۹۹ و سهم کشورهای حاشیه این دریا نشان میدهد سهم ناوگان دریای ایران و روسیه مجموعاً ۹۸.۸ درصد و سایر کشور ۱.۲ درصد است.
بر اساس این گزارش، سهم ناوگان ایرانی شامل شرکت کشتیرانی خزر از شرکت های زیرمجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حمل بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و سایر ناوگان ایرانی با ۴۲۴ هزار و ۹۹۳ تن کالا در سال ۱۳۹۹، مجموعاً ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۳ تن است.
سهم کشتی های ایرانی از بازار حمل کالا در دریای خزر در سال گذشته، ۳۸.۹ درصد است که ۳۰.۳ درصد آن به شرکت کشتیرانی خزر اختصاص دارد.
همچنین ناوگان حمل و نقل دریایی روسی نیز در سال قبل ۲ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۲۶۹ تن کالا بین بنادر حاشیه خزر جابه جا کرده اند.
سهم ناوگان متعلق به دیگر کشورها از بازار حمل کالا در خزر، ۱۱ هزار و ۴۷۰ تن، آذربایجان ۱۲ هزار و ۸۳۴ تن و قزاقستان ۳۵ هزار و ۵۹۰ تن بوده است.
بنابراین کشتی های روسی توانستند ۵۹.۹ درصد از بازار حمل کالا در خزر در سال قبل را به خود اختصاص دهند که بیشترین حجم حمل کالا در دریای خزر است.
این در حالی است که در سال ۱۳۹۸، ۶ میلیون و ۲۷۶ هزار تن کالا در دریای خزر حمل شده بود که نشان میدهد به سبب شیوع ویروس کرونا و توقف کارهای بندری در بنادر حاشیه خزر، ۱ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۸۳۴ تن از حجم جابه جایی کالا در سال قبل (۱۳۹۹) نسبت به سال پیش از آن (۱۳۹۸) کم شده است.
در سال ۱۳۹۸ سهم ناوگان روسی از حمل بار در خزر ۶۱.۴ درصد بود در صورتیکه شناورهای ایرانی در همان سال، ۳۴.۹ درصد از بازار حمل کالا را به خود اختصاص دادند که نشان دهنده رشد فعالیت ناوگان ایرانی در سال قبل نسبت به سال پیش از آن در مقایسه با ناوگان دریایی روسی بوده است.منبع:

1400/04/06
20:16:34
5.0 / 5
301
تگهای خبر: سهام , شركت , كالا , ناوگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور