رییس صندوق نوآوری خبر داد

میزان تسهیلات پرداختی به دانش بنیان های البرز

میزان تسهیلات پرداختی به دانش بنیان های البرز به گزارش شمال صنعت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری طی یکسال و نیم گذشته حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان استان البرز پرداخت کرده که از این رقم، سهم تسهیلات پرداختی حدود ۹۰۰میلیارد تومان و سهم ضمانت نامه ها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان البرز بعنوان چهل و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری کشور با اشاره به اینکه حدود ۲۶۳ شرکت دانش بنیان مستقر در البرز داریم، اظهار داشت: اشکالی که این شرکت ها با آن مواجهه هستند، این است که نهادگاه زیست فناوری آن به علت مجاورت با تهران با تاخیر انجام شده است، چون که تهران باید نیازهای شرکت ها را برآورده می کرد.

وی ادامه داد: فراهم آوردن نهادگاه زیست فناوری برای شرکتهای بزرگ به سادگی انجام می شود، اما این مورد برای شرکتهای نوپا و کوچک آسان نیست.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که امروز همه استان ها از صندوق پژوهش و فناوری برخوردار می باشند، اظهار داشت: امیدواریم این صندوق در البرز باعث برکت شرکتهای فناور و دانش بنیان استان باشد. البته گاهی تجربه جهت راه اندازی صندوق مهم تر از کمک مالی است، چونکه شرکتهای دانش بنیان هم به هدایتگر دارند تا بتوانند به سمت بازاریابی و کسب و کار پیش روند.

وحدت بر نهایی کردن تسهیلات به صندوق پژوهش و فناوری البرز جهت عرضه خدمات به شرکتهای دانش بنیان و فناور، اعطای کمک بلاعوض از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم سودآوری صندوق تصریح کرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری مهم تر از تسهیلات است. ازاین رو باید خط اعتباری یا هم سرمایه گذاری را برای شرکتهای دانش بنیان به شکل پیشرو اجرایی نماییم، به صورتی که ساختمانی برای شرکتهای دانش بنیان درنظر گرفته شود و به ازای هر شرکت دانش بنیان، تا دو میلیارد تومان تسهیلات اختصاص پیدا کند.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شرکتهای دانش بنیان البرز پرداخت شده است، اظهار نمود: نگاه صندوق پژوهش و فناوری باید به شرکتهای کوچکتر و نوپا باشد و سودآوری و افزایش سرمایه را جهت پویایی شرکتهای دانش بنیان دنبال کند.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به ایام کرونا، اظهار داشت: در روزهای کرونا با کمک شرکتهای دانش بنیان، کمبود تجهیزات پزشکی احساس نشد و هم اکنون هشت شرکت دانش بنیان در تولید محصولات خود به مرحله ای رسیده اند که آماده ورود به فاز سوم هستند تا محصول خویش را معرفی کنند. ازاین رو می توانیم از نظر تولید محصولات در حوزه سلامت جزو چند کشور دنیا باشیم.
منبع:

1400/04/05
23:11:19
5.0 / 5
316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور