فراخوانی برای ایجاد توسعه در سامانه های شنود برمبنای هوش مصنوعی

فراخوانی برای ایجاد توسعه در سامانه های شنود برمبنای هوش مصنوعی چهلمین فراخوان «توسعه سامانه تشخیص خودکار مدولاسیون و کدینگ در سامانه های شنود برمبنای هوش مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه چاره مذکور باید تا ۱۹ تیر ماه سال جاری پروپوزال خودرا در قالب Word بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.

یکی از فناوری های مهم مورد استفاده در جنگ های الکترونیکی، سامانه های پایش طیف یا تجهیزات شنود است. این سامانه سیگنال های مخابراتی و ماهواره ای را رصد و اپراتور را از وجود خطر باخبر می کند. دو پروسه اصلی در این سامانه ها، تشخیص مدولاسیون و کدینگ سیگنال های دریافتی است. هم اکنون دو پروسه مذکور بصورت کلاسیک صورت می گیرد که مشکلاتی به همراه دارد.

بنابراین در این پروژه تحقیقاتی انتظار می رود که مجری تحقیق در ابتدا به تشخیص خودکار مدولاسیون با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی بپردازد و در ادامه تشخیص خودکار کدینگ برمبنای هوش مصنوعی را در دستور کار قرار دهد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است و پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد، انتخاب و بعنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
1400/03/30
17:27:46
5.0 / 5
2732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور