برای تا پایان سال ۱۴۰۰ امضا شد

توافق نامه تولید ۸۵۰۰ دستگاه خودروی تجاری با بیش از ۹۰ درصد تولید داخل

توافق نامه تولید ۸۵۰۰ دستگاه خودروی تجاری با بیش از ۹۰ درصد تولید داخل شمال صنعت: گروه صنعتی ایران خودرو در اولین نشست خود با سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو های تجاری خود، میثاق نامه تولید 8500 دستگاه خودروی تجاری با بیش از 90 درصد تولید داخلی تا آخر سال را امضا کرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، با هدف همسویی و تعامل هدفمند، تبیین برنامه ها و بهره گیری جامع تر از توان شبکه تامین و همین طور بمنظور افزایش تولید روزانه خودرو های سنگین و نیمه سنگین، در امتداد شعار سال ۱۴۰۰ و تداوم نهضت خودکفایی قطعات و اثبات توانمندی تلاشگران عرصه صنعت خودرو، اولین نشست سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو های تجاری گروه صنعتی ایران خودرو با مشارکت ساپکو وایران خودرو دیزل، عصر امروز (چهارشنبه) در محل شرکت ساپکو انجام شد.
در این مراسم فرشاد مقیمی-مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- از افزایش سرمایه ایران خودرو دیزل از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۹۰۰۰میلیارد تومان، از محل مطالبات ایران خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: ارتقای محصولات ایران خودرو دیزل که در شورای سیاست گذاری ایران خودروبه تصویب رسیده است، برای زنجیره تامین تشریح خواهد شد تا محور همکاری ها قرار گیرد. هدف اصلی این جلسه نیز تشریح جزییات بیشتر همکاری با زنجیره تامین بوده است.
وی ضمن اشاره به مقایسه تولید ایران خودرو دیزل در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن، در ارتباط با برنامه ریزی راهبردی بلندمدت برای افزایش داخلی سازی، اعلام نمود: در سال ۱۳۹۸، سهم داخلی سازی ایران خودرو ۳۳ درصد بوده که این عدد در سال ۱۳۹۹ به ۶۶درصد رسید و این درحالی است که میزان تولید نیز در این شرکت افزایشی بوده است. خط تولید اتوبوس که حدود ۹ سال در ایران خودرودیزل، متوقف بوده است، مجدد فعال شده و هم اکنون روزانه پنج دستگاه اتوبوس در این مجموعه تولید می شود.
مقیمی ضمن تاکید براینکه ارتقای کیفیت همچون اقداماتی است که امسال باید به آن توجه کرد، اظهار نمود: بایستی در زمینه قیمت گذاری متناسب برای قطعات و خودرو ها در جهت ایجاد رقابت اقدام گردد. خروج خودرو های تجاری از حوزه قیمت گذاری نه فقط به مفهوم قیمت گذاری افسارگسیخته نبوده، بلکه حرکت شناور قیمت ها سبب شده تا در زمینه خودرو های تجاری به تولید بیش از ۳۷۰۳دستگاه در سال قبل برسیم.
این مراسم که با حضور بیش از ۱۵۰ سازنده قطعه و مجموعه های خودرو و هم اندیشی انجمن های تخصصی صنعت خودرو و قطعه سازی و مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد، روند بومی سازی و تعمیق خودکفایی قطعات مورد پیگیری قرار|گرفت و میثاق نامه تولید ۸۵۰۰ دستگاه خودرو تجاری به امضا رسید.
منبع:

1400/03/19
23:41:30
5.0 / 5
385
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , سازنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور