سازمان های زمین شناسی ایران و دانمارك با یكدیگر همكاری می كنند

سازمان های زمین شناسی ایران و دانمارك با یكدیگر همكاری می كنند شمال صنعت: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست سازمان های زمین شناسی ایران و دانمارک بر توسعه همکاری ها در بخش علوم زمین و اکتشافات معدنی تاکید کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، نشست مجازی این سازمان با سازمان زمین شناسی دانمارک و گرینلند با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس این سازمان، معاون زمین شناسی، معاون اکتشاف و سفیر سفارت دانمارک در ایران، رییس سازمان زمین شناسی دانمارک و گرینلند، معاون این سازمان و دیگر مسئولان و کارشناسان اجرا شد.
در ابتدای این جلسه رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران ضمن خوشامدگویی به اعضای حاضر در جلسه و تشکر از زحمات سفیر دانمارک در تهران برای پایه ریزی این وبینار، اظهار داشت: امید است با شناسایی درست از توانمندی ها و نیازهای هر دو سازمان آینده همکاریهای علمی با یکدیگر را برنامه ریزی نماییم.
علیرضا شهیدی اشاره کرد: تولید نقشه های زمین شناسی کوچک، متوسط و بزرگ مقیاس زمین شناسی و اکتشافی، شناسایی و پایش مخاطرات زمین شناسی، اجرای پروژه های ملی و بین المللی، مسئولیت تولید نقشه های زمین شناسی خاورمیانه در لایه های مختلف (به عنوان مسئول CGMW) و برگزاری ۳۹ گردهمایی تخصصی ملی و بین المللی علوم زمین در ایران همچون کارهای این سازمان است.
به گفته وی، امروزه نیز باتوجه به تغییرات اقلیمی در سطح جهان و خصوصاً در ایران با مشکلاتی از قبیل تامین آب آشامیدنی و کشاورزی، خشکسالی، بروز سیل و زمین لغزش در بعضی نقاط، فرونشست و ریزگردها روبه رو شده ایم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد تا با همکاریهای علمی منطقه ای و بین المللی خصوصاً میان سازمان های زمین شناسی قسمتی از این مشکلات برطرف شود.
شهیدی ابراز امیدواری کرد که در حوزه استفاده از تکنولوژی های های تک و ماهواره ای و برگزاری دوره های آموزشی نیز همکاری نماییم و بعد از اتمام همه گیری بیماری کووید بصورت حضوری میزبان طرف دانمارکی باشند.
در ادامه سفیر دانمارک در ایران ضمن ابراز خرسندی از ایجاد همکاری بین دو سازمان، اظهار داشت: در سال ۲۰۰۹ این همکاری میان دو سازمان وجود داشت ولی در طول این سال ها متوقف بود که هم اکنون فرصت و پتانسیل شروع همکاری جدید وجود دارد.
یسپر وار اضافه کرد: وظیفه سفارت دانمارک و بخش دیپلماتیک این است که ارتباطات بین المللی را تسریع بخشند و ادامه همکاری ها برای GSI و GEUS را تسهیل بخشد.
در ادامه این وبینار رییس سازمان زمین شناسی دانمارک نیز به ارائه کارهای سازمان خود پرداخت و اظهار داشت: GEUS به شکل فعلی در سال ۱۹۹۵ از زمان ادغام دو سازمان زمین شناسی دانمارک و گرینلند با یکدیگر شروع به کار کرد.
فلمینگ لارسن با اشاره به اینکه سازمان زمین شناسی گرینلند در سال ۱۹۴۶ و سازمان زمین شناسی دانمارک در سال ۱۸۸۸ تأسیس شد، اشاره کرد: در مجموع بیش از ۴۰۰ متخصص در این سازمان فعالیت دارند که مرکز اصلی آن در کپنهاگ است و شعبه های دیگری نیز در شهرهای دیگر دانمارک وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه برنامه کاری سازمان زمین شناسی دانمارک در زمینه های انرژی، منابع معدنی، طبیعت و اقلیم و منابع آب است؛ اظهار داشت: برنامه های بین المللی این سازمان در کشورهای اروپایی، آفریقا، آمریکا و… در حوزه منابع آب، انرژی و منابع معدنی، زمین گرمایی و… است.
لارسن اضافه کرد: خوشحالیم که سفارت دانمارک در ایران می تواند در این همکاری نقش داشته باشد و اعلام داشت تمرکز ما بر روی منابع آبی است.


منبع:

1400/03/18
14:07:07
5.0 / 5
458
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور