روندی صعودی نفت بنای توقف ندارد

روندی صعودی نفت بنای توقف ندارد شمال صنعت: قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر پایبندی اوپک و متحدانش به برنامه خود برای افزایش عرضه در ژوئن و ژوییه و انتظار بازار برای بهبود تقاضا در آمریکا و چین، صعود کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هفت سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۶۷ دلار و ۷۹ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز سه شنبه با ۲.۱ درصد افزایش بسته شده بود.

بهای معاملات نفت برنت ۱۷ سنت معادل ۰.۲۴ درصد افزایش یافت و به ۷۰ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت شب گذشته با ۱.۳ درصد افزایش بسته شده بود.

اظهارات شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی بعد از نشست روز سه شنبه وزیران نفت اوپک پلاس خوش بینی بازار را تقویت کرد. وی اظهار داشت: احیای قوی تقاضا در آمریکا و چین را پیش بینی می کند و روند واکسیناسیون می تواند به تسریع روند توازن بازار جهانی نفت کمک نماید.

تحلیلگران موسسه ING Economics در یادداشتی نوشت: بنظر می رسد بازار روی دورنمای سازنده در اواخر سال میلادی جاری متمرکز شده است و اوپک پلاس انتظار دارد بازار در فاصله سپتامبر تا آخر سال میلادی جاری شاهد کاهش قابل توجه ذخایر باشد.

این گروه تولیدکننده با لحاظ کردن خاتمه کاهش داوطلبانه عربستان سعودی تا اختتام ژوییه، ۷۰۰ هزار بشکه در روز در ژوئن و ۸۴۰ هزار بشکه در روز در ژوییه به تولیدش اضافه می کند.

رشد قیمت نفت در دو هفته گذشته تحت تاثیر نگرانیها نسبت به احتمال بازگشت نفت ایران محدود شده است. با این وجود مذاکرات میان ایران و قدرتهای جهانی هنوز به نتیجه نرسیده است.

تحلیلگران شرکت آر بی سی کپیتال مارکتس در یادداشتی نوشتند: به نظر نمی رسد بازگشت نفت ایران موضوع فوری برای بازار نفت باشد.

بر اساس گزارش رویترز، محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک اظهار نمود: انتظار ندارد عرضه بالاتر نفت از طرف ایران موجب ایجاد مشکل شود. وی اظهار داشت: ما انتظار داریم که بازگشت پیش بینی شده تولید و صادرات نفت ایران به بازار جهانی به شکل منظم و شفاف انجام بگیرد.

منبع:

1400/03/12
12:58:23
5.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور