پیش بینی منابع آگاه در اوپك پلاس

برنامه افزایش تولید اوپك پلاس تحت تاثیر ایران قرار نمی گیرد

برنامه افزایش تولید اوپك پلاس تحت تاثیر ایران قرار نمی گیرد شمال صنعت: منابع آگاه در اوپک اعلام نمودند اوپک پلاس در نشست روز سه شنبه احیانا به روند فعلی افزایش تدریجی تولید پایبند می ماند برای اینکه تولیدکنندگان این گروه انتظار دارند افزایش احتمالی عرضه ایران با بهبود تقاضا از طرف بازار جذب شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اوپک پلاس در آوریل با پیش بینی احیای تقاضای جهانی برای نفت با وجود بحران ویروس کرونا در هند، افزایش تولید به میزان ۲.۱ میلیون بشکه در روز در فاصله مه تا ژوییه را تصویب کرد.

از زمانی که این تصمیم تصویب گردید، قیمت نفت به روند افزایشی ادامه داد و بیش از ۳۰ درصد رشد از شروع سال ۲۰۲۱ تا حالا را ثبت کرده و به مرز ۷۰ دلار در هر بشکه رسیده است. اما چشم انداز تولید بالاتر ایران که سرگرم مذاکره برای احیای برجام است، رشد قیمتها را محدود کرده است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک اظهار داشت: انتظار ندارد عرضه بالاتر ایران مشکلی بوجود آورد. وی در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما انتظار داریم بازگشت تولید و صادرات نفت ایران به بازار جهانی به شکل منظم و شفافی روی دهد.

نشست کمیته فنی مشترک اوپک پلاس روز دوشنبه انجام شد و کارشناسان این کمیته پیش بینی اوپک از رشد تقاضا به میزان شش میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ را تایید کردند. نشست روز سه شنبه با حضور وزیران نفت اوپک پلاس برگزار می شود.

دو منبع مطلع دیگر اوپک پلاس اعلام کردند انتظار ندارند این گروه درباره سیاست تولید بعد از ژوییه تصمیمی بگیرد برای اینکه دورنمای عرضه ایران هنوز مشخص نیست. اوپک دیدار دیگری برای ۲۴ ژوئن برنامه ریزی نموده است.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس برآوردش از میزان عرضه جهانی را به میزان ۲۰۰ هزار بشکه در روز کم کرد و الان کمبود عرضه ۱.۴ میلیون بشکه در روز را در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با برآورد قبلی ۱.۲ میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که نشان میدهد ذخایر نفت سریعتر از حد انتظار کاهش پیدا خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس از ماه مه سال ۲۰۲۰ تولیدش را به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز کم کرد تا فروپاشی تقاضا در اوج بحران ویروس کرونا را جبران کند و تا ژوییه محدودیت عرضه این گروه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز می رسد.

منبع:

1400/03/11
10:37:49
5.0 / 5
278
تگهای خبر: تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور