رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد؛

تحویل ۱۲۰ هزار واحد مسكونی محرومان تا اختتام دولت

تحویل ۱۲۰ هزار واحد مسكونی محرومان تا اختتام دولت اصفهان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلان اینکه تا اختتام کار دولت بطور کامل 120 هزار واحد مسکونی محرومان تحویل داده می شود، اظهار داشت: یکی از طرح های این سازمان راه اندازی مسکن برای افراد کم درآمد است، که قسمتی از هزینه آن بصورت بلاعوض و بخش دیگر به شکل قرض الحسنه پرداخت می شود.محمدباقر نوبخت امروز (پنجشنبه_ ۶ خرداد) در مراسم بهره برداری از ۱۹۰ واحد مسکونی محرومان شهرستان تیران و کرون در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: تیر ماه سال قبل که به استان اصفهان سفر کردیم یکی از مجموعه پروژه هایی که در نظر داشتیم تا در امتداد تامین مسکن با شرایط ویژه صورت گیرد، کلنگ راه اندازی ۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی به زمین خورد و اکنون ۲۰۰۰ واحد آن در استان اصفهان آماده تحویل است و بقیه نیز در قالب طرح حساب ۱۰۰ در بنیاد مسکن ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: در این سفر می توانیم ۲۰۰۰ واحد مسکونی را که کلنگ آن در تیر ماه سال قبل به زمین خورد، تحویل مردم استان اصفهان دهیم.

معاون رئیس جمهور اشاره کرد: پروژه های اقدام ملی مسکن جداگانه است. طرح دیگر سازمان برنامه و بودجه راه اندازی مسکن برای افراد کم درآمد است که قسمتی از هزینه آنرا بلاعوض و بخش دیگر به شکل قرض الحسنه پرداخت می شود که کارمزد آن ۴ درصد است، همین طور تا اختتام کار دولت بطور کامل ۱۲۰ هزار واحد مسکونی محرومان تحویل داده می شود.

نوبخت اظهار داشت: بودجه برای مسکن مهر جداگانه از طرف سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده است.

همچنین استاندار اصفهان در این مراسم اظهار داشت: امروز علاوه بر ۱۹۰ واحد مسکونی محرومان که با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در تیران و کرون به بهره برداری می رسد، بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در استان اصفهان به بهره برداری می رسد.

عباس رضایی افزود: سفر آقای نوبخت با برکت بوده و امروز بیش از ۲۰۰۰ هزار خانواده، صاحب خانه می شوند که برای ساخت این واحدها کمیته امداد و بنیاد مسکن استان مشارکت داشته اند.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: مسئله بازسازی روستاها در پادنای علیا را نیز در دستور کار داریم.

علیرضا تابش_ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: در سراسر کشور بیش از ۱۲۰ هزار واحد مسکونی با توافقنامه ای که با استانداری ها امضا کرده ایم را در دست راه اندازی داریم که حدود ۶۰ هزار واحد آن تحویل مردم داده شده است.

وی اضافه کرد: طرح های بنیاد مسکن یک ساله است و در استان اصفهان ساخت ۳ هزار واحد مسکونی را در دستور کار داریم که به گروه های هدف تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تحویل می دهیم.
1400/03/06
12:10:18
5.0 / 5
385
تگهای خبر: راه اندازی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور