افزایش قیمت مس ازسرگرفته شد

افزایش قیمت مس ازسرگرفته شد قیمت مس با وجود اقدامات چین برای مقابله با افزایش قیمت کالاها، تحت تاثیر افت ارزش دلار و فروکش کردن نگرانیهای تورمی افزایش پیدا کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دلار بعد از انتشار شاخص فعالیت اقتصادی آمریکا که نشان داد افزایش تورم موقتی است، در مقابل ارزهای رقیب نزول کرد. بهای معاملات مس بعد از اینکه چین مدیران ارشد را به یک نشست احضار و تهدید کرد تخلفاتی نظیر سفته بازی و انتشار اخبار نادرست مجازات شدید به دنبال خواهد داشت، اوایل روز دوشنبه حداکثر ۰.۹ درصد نزول کرده بود.

مقامات چین در واکنش به افزایش قیمت کالاها و برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به تاثیر منفی رشد سریعتر تورم بر رشد اقتصادی این هشدار شدید را دادند. کوشش برای کنترل قیمت فلزات در سراسر بازارها منعکس شد و قیمت فولاد و سنگ آهن نزول کرد اما در نهایت ثبات پیدا کردند. برخی از تحلیل گران این پرسش را مطرح می کنند که چین تا چه حد می تواند روی قیمتهای جهانی کنترل اعمال نماید. نگرانیهای گسترده ای که روز دوشنبه نسبت به قیمت وجود داشتند جای خودرا به دورنمای محدودیت عرضه مس دادند.

سرمایه گذاران با این باور که اقتصاد جهانی بهبود قوی از پاندمی پیدا خواهد نمود در حال سرمایه گذاری روی فلزات صنعتی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت مس برای تحویل سه ماهه در بازار فلزات لندن با ۰.۷ درصد افزایش، در ۹۹۴۷ دلار در هر تن بسته شد. قیمت مس هفته گذشته ۳.۵ درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش از سپتامبر بود. قیمت نیکل و آلومینیوم هم افزایش داشت اما قیمت سرب، قلع و روی کاهش پیدا کرد.
1400/03/04
10:13:08
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور