با موافقت هیئت دولت؛

امكان مأمور به خدمت شدن كارمندان دولتی در مناطق آزاد برقرار شد

امكان مأمور به خدمت شدن كارمندان دولتی در مناطق آزاد برقرار شد معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تصویب نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرائی به مناطق آزاد در جلسه اخیر هیئت دولت آگاهی داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، هیئت وزیران روز گذشته یکشنبه دوم خرداد ماه باتوجه به درخواست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در خصوص ارائه راهکاری قانونی در مورد نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرائی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به سازمان های این مناطق، با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور در این خصوص موافقت نمود.
میثم رفیع پرهیزکار معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره چگونگی تصویب این مصوبه توسط هیئت وزیران اظهار داشت: بر طبق این تصمیم، ماموریت کارمندان دستگاه های اجرائی به سازمان های مناطق آزاد، بدون حفظ پست سازمانی و با دریافت حقوق و مزایا برمبنای سطح پست سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد از محل اعتبار سازمان های مزبور و طبق قانون حاکم بر نظام پرداخت دستگاه مبدأ، بلامانع است.
پرهیزکار افزود: در مواردی که سطح سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد، در دستگاه مبدا وجود نداشته باشد، هم ترازی پست سازمانی مورد تصدی بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی صورت خواهد گرفت.
وی در این خصوص توضیح داد: پیرو احکام دیوان عدالت اداری در سال قبل مشکلاتی برای همکارانی که در سطوح مدیریتی مناطق آزاد بصورت مأمور از سایر دستگاه های اجرائی مشغول به فعالیت بودند به وجود آمده. در پی آن مصوبه دیوان عدالت درباب ممنوعیت پرداخت به مأموران برمبنای قوانین دستگاه مقصد، ابلاغ گردید و از آن زمان موضوع پرداخت به همکاران مأمور در مناطق به جهت رعایت قانون بصورت علی الحساب اجرائی شد.
پرهیزکار با اشاره به اقدامات مؤثر دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اعلام بروز مشکلات به دستگاه های ذی ربط اظهار داشت: به جهت لازم الاجرا بودن احکام دیوان عدالت اداری و عدم تفسیر از آن لازم بود این خلأ قانونی را که در قوانین ماموریت کارکنان وجود داشت بوسیله مبادی ذی ربط پیگیری شود، پس معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بخش های حقوقی و منابع انسانی نشست های مختلفی بمنظور رفع اشکال با سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار کرد و در نهایت متن مصوبه هیئت وزیران با ستاندن نظر حوزه های حقوقی کلیه سازمان های مناطق آزاد تنظیم و با هماهنگی و همراهی حوزه امور نظام های پرداخت و معاونت سرمایه انسانی سازمان امور اداری و تعامل معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور که رئیس کمیسیون اجتماعی دولت نیز هستند تنظیم و مصوب شد.
پرهیزکار افزود: این مسئله با کمک همه بخش های مرتبط در کمتر از یک ماه به سرانجام رسید و خوشبختانه شاهد تصویب آن در نشست هیئت وزیران هستیم. این تصویب نامه بعد از ابلاغ رسمی به سازمان های مناطق آزاد نیز ارسال تا مراحل اجرائی آن شروع شود و مشکلات پیش آمده برای مدیران و کارکنان مأمور شاغل در سازمان های مناطق آزاد از این جهت مرتفع شود.

1400/03/03
20:44:47
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور