معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان اعلام كرد؛

تشكیل نزدیك به ۱۷ هزار پرونده تخلف در حوزه آرد و نان

تشكیل نزدیك به ۱۷ هزار پرونده تخلف در حوزه آرد و نان شمال صنعت: معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان اظهار داشت: طی هفته های گذشته 308 هزار و 687 مورد بازرسی از خبازیها در سطح کشور انجام شد که در این راستا 16 هزار و 840 فقره پرونده تشکیل شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، سید جواد احمدی امروز در نشست خبری اظهار داشت:: این افزایش بازرسی ها باتوجه به شرایط خاص کشور همچون تشدید تحریم های ظالمانه و همین طور شیوع بیماری کرونا بوده است که اقدامات خاص خودرا می طلبید.
وی همین طور اشاره کرد: این افزایش بازرسی ها در حالی محقق شد که تعداد بازرسان سازمان پشتیبانی از ۲۵۰۰ نفر به یکهزار ۹۰۰ نفر در سال ۱۳۹۹ کم شد، چونکه قسمتی از بازرسان ما درگیر بیماری کرونا شدند و بخشی نیز به خاطر شرایط خاص کشور در واحدهای تولید کننده اقلام در رابطه با کرونا مقیم شده بودند.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همین طور افزود: در سال ۱۳۹۹ بصورت متوسط در هر ماه ۳۷۰ هزار بازرسی بازرسی انجام شد که این رقم در سال ۱۳۹۸ حدود ۳۴۰ هزار بازرسی بوده است و افزایش ۶ درصدی را در سال ۱۳۹۹ شاهد بودیم.
ارسال بیش از ۲۳ هزار فقره پرونده به تعزیرات بطور متوسط در هر ماه
احمدی همین طور بیان کرد: تعداد پرونده های ارسالی به تعزیرات بطور متوسط در سال ۱۳۹۹ در هر ماه ۲۳ هزار و ۳۷۶ فقره و در سال ۱۳۹۸ بطور متوسط ماهانه ۲۲ هزار و ۷۰۰ فقره بوده است.
وی همین طور افزود: شکایات دریافتی بطور متوسط در هر ماه حدود ۲۰ هزار شکایت بوده است که این شکایتها بصورت تلفنی، اینترنتی، حضوری کتبی یا بوسیله سامانه ۱۲۴ دریافت شده است.
معاون سازمان حمایت همین طور اظهار داشت: رسیدگی به شکایات در فاصله زمانی حداکثر سه روزه انجام شده است و ۷۰ درصد رضایت مردمی از نحوه رسیدگی به شکایات را داشتیم.
احمدی درباب گشت های مشترک با سایر دستگاهها نیز افزود: حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ گشت مشترک با سایر دستگاهها در سال قبل بصورت متوسط ماهانه انجام شد و متوسط گشت های ماهانه در سال ۱۳۹۸ حدود ۹۵۰۰ فقره بوده است.
وی درباب مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نیز اظهار داشت: در این خصوص بیش از ۵۳۰ هزار بازرسی سال قبل انجام داده ایم و پرونده های ارسالی به تعزیرات در این عرصه ۱۰ هزار پرونده بوده که ارزش ریالی پرونده ها ۷۵ درصد افزایش داشته است.
تشکیل نزدیک به ۱۷ هزار پرونده تخلف در حوزه آرد و نان
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت همین طور درباب گشت های بازرسی برای جلوگیری از گرانفروشی نان، اظهار داشت: طی هفته های گذشته ۳۰۸ هزار و ۶۸۷ مورد بازرسی از خبازی ها در سطح کشور انجام شد که در این راستا ۱۶ هزار و ۸۴۰ فقره پرونده تشکیل گردید و اولویت بازرسی سازمان های صمت استانی در هفته های که گذشت موضوع نان بوده است.
۱۱۰ هزار و ۶۸۳ مورد بازرسی ویژه برای روغن
احمدی درباب بازرسی های انجام شده برای جلوگیری از افزایش قیمت روغن نیز، اشاره کرد: ۱۱۰ هزار و ۶۸۳ مورد بازرسی ویژه برای روغن داشتیم که ۴ هزار و ۴۷۴ مورد پرونده تخلف تشکیل و به ادارات تعزیرات حکومتی برای رسیدگی ارسال شد.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت همین طور اظهار داشت: در سال قبل در مجموع ۲۵۰ هزار شکایت دریافت شد که ۲۸۰ هزار پرونده در این راستا تشکیل گردید.
احمدی درباب تخلفات مرغداریها نیز اظهار داشت: فهرست ۳۰۰۰ مرغداری که مرغ خودرا بالای هفت هفته نگهداری می کردند و به بازار عرضه نمی کردند به این سازمان ارسال شد که در بازرسی های انجام شده ۶۶۹ پرونده تخلف در این راستا تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال گردید که ارزش ریالی تخلفات در این عرصه یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود.
وی در مورد بازرسی های خاص برای جلوگیری از افزایش قیمت قند و شکر در سال قبل نیز افزود: ۱۳۸ هزار و ۲۷۷ مورد بازرسی انجام شد که در این راستا ۴ هزار و ۴۱۵ فقره پرونده تخلف تشکیل گردید.
احمدی همین طور اعلام نمود: فهرست ۱۷ قلم کالای اولویت دار را بصورت ماهانه اعلام می نماییم که ۵۰ درصد بازرسی ها را می سازند.
بیشترین تخلفات با ۸۹ هزار پرونده مربوط به گروه خوراکی
وی همین طور درباب نوع تخلفات سال گذشته، بیان نمود: بیشترین تخلفات در گروه خوراکی، غذایی و آشامیدنی با ۸۹ هزار پرونده بوده است و گروه منسوجات، کیف و کفش با ۱۵ هزار و ۳۲۰ فقره در رتبه بعدی قرار دارد.
معاون سازمان حمایت افزود: حمل و نقل و لوازم یدکی ۷ هزار و ۳۴۵ فقره پرونده، مبلمان ۶۸۹۰ فقره پرونده، آرایشی و بهداشتی ۶۷۰۰ فقره پرونده و مصالح ساختمانی ۳۳۰۰ پرونده در سال قبل داشتند.
احمدی چهار حوزه تخلف را در سال قبل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و عدم ارائه فاکتور اعلام نمود.

1400/03/03
09:09:21
5.0 / 5
311
تگهای خبر: ارز , اینترنت , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور