استاندار خوزستان:

قیمت سیمان در خوزستان با افزایش عاملان فروش كاهش پیدا كرد

قیمت سیمان در خوزستان با افزایش عاملان فروش كاهش پیدا كرد به گزارش شمال صنعت استاندار خوزستان اظهار داشت: به منظور حل گرانی قیمت سیمان در این استان، عاملان فروش افزایش داده شدند که در نتیجه قیمت سیمان در خوزستان از ۴۸ هزار تومان به حدود ۳۶ هزار تومان کاهش پیدا کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز چهارشنبه در نشست با نمایندگان اصناف استان خوزستان، بیان نمود: در جریان پیک چهارم کرونا خوزستان تنها استانی است که موفق شد معافیت های مالیاتی، بخشودگی بدهی ها و تسهیلات بانکی دریافت کند.
استاندار خوزستان اضافه کرد: با رایزنی ها و پیگیری های انجام شده، مصوبه ۱۴ صفحه ای ویژه استان خوزستان برای پشتیبانی از کسب وکارهای صدمه دیده از مرکز گرفته شد که بخش عمده ای از آن اجرا شده است و به صورت هفتگی جلساتی برای اجرای این مصوبه برگزار می گردد.
سلیمانی دشتکی اظهار نمود: از آغاز شروع مسئولیتم در خوزستان با همه مسؤلان ۲۸ شهرستان استان نشست داشته و به ۱۵ شهرستان هم سفر کرده که در این راستا پروژه ها بررسی و زمان بندی شدند.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در طول سه ماه اخیر منابع خوبی برای پروژه های این استان جذب شد و حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان هم برای پروژه های سال جاری لحاظ شده است.
وی اظهار داشت: در نظر گرفته شد که در چارچوب طرحی و با مشارکت وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغی به میزان ۲.۲ میلیارد یورو در پنج سال برای حل مشکلات زیرساختی استان در بخش های آب و فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی اختصاص پیدا کند.
سلیمانی با عنوان این که در بازار خوزستان دو مشکل اساسی وجود دارد که یکی نظارت بر امر توزیع کالا و دیگری سپردن توزیع بر اهل آن است، اضافه کرد: تولید مرغ در خوزستان با نیاز آن در ماه مبارک رمضان همخوانی ندارد و این در شرایطی است که تولید روزانه مرغ در خوزستان ۲۰۰ تن بوده و نیاز استان در ماه مبارک رمضان ۴۵۰ تن در روز است که در نتیجه حدود ۲۵۰ تن کسری روزانه وجود دارد.
استاندار خوزستان اظهار داشت: برای حل این مشکل با وزیران جهاد کشاورزی و صمت جلساتی برگزار شد و در ستاد تنظیم بازار هم پیگیری های زیادی صورت گرفت که در نتیجه هزار تن مرغ به استان اختصاص یافت؛ همینطور قرار شد که از استان های مجاور روزانه حدود ۶۰ تن مرغ برای استان تأمین شود که متوسطه تأمین مرغ به ۳۵۰ تن در روز رسید اما با این وجود همچنان در بازار خوزستان کمبود احساس می شود.
وی خاطرنشان کرد: خوزستان نیاز کشور را در مورد شکر تأمین می کند اما در توزیع و نظارت آن در بازار خودش مشکل دارد؛ البته برای هر کالایی که دو نرخی یا چند نرخی شود، زمینه سوءاستفاده و ایجاد فساد مهیا می شود که لازم است برای مدیریت این مساله از راه سامانه و نظارت دقیق چاره اندیشی شود.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه کالای روغن به اندازه نیاز داخلی استان تولید وجود دارد که امکان دارد بعضی از خریداران دنبال نوع و برند خاصی از روغن باشند و کمبود آنرا احساس کنند، به افزایش بی رویه قیمت سیمان اشاره نمود و اظهار داشت: برای حل این مشکل عاملان فروش افزایش داده شدند و قیمت سیمان از ۴۸ هزار تومان به حدود ۳۶ هزار تومان کاهش پیدا کرد.
استاندار خوزستان اظهار داشت: برای کنترل قیمت ها باید بازرسان صمت، تعزیرات و بسیج و همینطور خود بازاریان بر امر نظارت مشارکت بیشتری کنند چونکه بازاریان جزو اقشار با اصالت ما هستند و نباید اقلیتی از افراد، بازاریان را بدنام کنند.
وی تاکید کرد: شکی نیست که بازار بر اثر تحریم ها گرفتار صدمه شده است؛ البته مجموعه نظام همه توان خویش را برای رفع تحریم ها گذاشته است و امید می رود که به زودی شاهد حل مشکلات در ارتباط با تحریم ها باشیم.
سلیمانی دشتکی بیان نمود: اصناف به علت مشکلات و محدودیت های کرونا بخصوص در روزهای تعطیلات که بهترین زمان فروش است، گرفتار صدمه شده اند و با این وجود با پیگیری هایی صورت گرفت و موفق شدیم که مجوز بازگشایی گروه شغلی دو را برای استان خوزستان بگیریم.


منبع:

1400/02/24
12:47:41
5.0 / 5
279
تگهای خبر: تسهیلات , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور