مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

بهسازی و روكش آسفالت 350 كیلومتر از محورهای لرستان

بهسازی و روكش آسفالت 350 كیلومتر از محورهای لرستان لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از بهسازی و روکش آسفالت ۳۵۰ کیلومتر از محورهای استان اطلاع داد.


عباس شرفی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: محور خرم آباد-پلدختر به علل شرایط توپوگرافی و قرار گرفتن در کنار رودخانه کشکان در جریان سیل ۹۸ متحمل بیشترین خسارت شد.
وی خاطرنشان کرد: در این سیل، ۲۰ نقطه از این محور به صورت کامل قطع شد.
این مسئول افزود: از ۱۳ فروردین با فروکش کردن سیل عملیات ساماندهی این محور را با امکانات خود آغاز کردیم و در ادامه با گسیل ادوات و ماشین آلات امکانات ۱۹ استان به استان و با اولویت این شهرستان توانستیم در ۴۵ روز ارتباط را برقرار نماییم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان تصریح کرد: از ۱۸ مردادماه در بخشی از این افتتاحیه ۱۰ دستگاه پل بزرگ با محوریت پل چم مهر که ۱۲۶ متر بود به بهره برداری رسید.
شرفی افزود: نزدیک به ۲۰ کیلومتر این محور را ساماندهی اساسی و بهسازی کردیم.
وی بیان نمود: پس از اینکه در ۱۷ اردیبهشت توانستیم عبور و مرور را برقرار نماییم از ۱۷ اردیبهشت تا اواخر مرداد ۹۸ توانستیم ۱۰ دستگاه پل بزرگ را که از اقصا نقاط کشور منتقل کرده بودیم بعلاوه بهسازی ۲۰ کیلومتر در این محور و قریب ۸۰ کیلومتر در محورهای سایر شهرستان ها به بهره برداری برسانیم.
شرفی بیان نمود: ولی محور خرم آباد- پلدختر با عنایت به این که واریانت جدید در دست راه اندازی بوده نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد اولیه آن است.
وی ادامه داد: یکی دو قطعه آن شروع شده و اولویت با آن محور است اما همانطوری که مشاهده می کنید از همان تاریخ تابحال مرتب در این محور در بخش راه و ابنیه فعال هستیم به صورتی که پل های بزرگ در این محور ساماندهی شده اند.
شرفی افزود: بجز دو پل برگلان سوخته و بن لار مابقی پل ها را توانسته ایم ساماندهی نماییم.
این مسئول خاطرنشان کرد: از سیل ۹۸ تابحال ۳۵۰ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت در محورهای اصلی، شریانی و روستایی استان انجام شده و ۳۵ کیلومتر روکش حفاظتی چیپ سیل هم اجرایی شده است.
منبع:

1400/02/23
22:18:09
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور