بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه سال جاری ملی حفاری

بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه سال جاری ملی حفاری به گزارش شمال صنعت ساخت ۶۰ قطعه مهم کاربردی در صنعت حفاری سال جاری در دستور کار مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بهنود منصورنژاد- مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران ضمن اشاره به نام گذاری سال جاری بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، اعلام نمود: این قطعات برپایه اعلام نیاز مدیریت های عملیات حفاری، خدمات فنی، خدمات ویژه، نگهداری و تعمیرات، ابزار در گردش و مدیریت تدارکات و امور کالا در همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و سازندگان و صنعتگران داخلی برای اولین بار ساخت داخل می شود.
وی با اشاره به اینکه در مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت فعالیت ها در دو بخش اجرایی و پشتیبانی پیگیری و دنبال می شود، اظهار نمود: همچون بخش های اجرایی این مدیریت اداره مهندسی و فناوری ساخت است که در ارتباط مستمر با مدیریت های مختلف نیازهای ضروری را دریافت و مراحل تهیه دانش فنی و واگذاری به شرکتهای توانمند حائز شرایط را تا مرحله ساخت پیگیری و نظارت مستمر می کند.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: تابحال در نتیجه همکاری سازنده و مؤثر میان صنعت و دانشگاه و مشارکت و هم افزایی فنی با مجموعه های مرتبط، بیشتر از ۷ هزار قطعه پرمصرف و کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شده که با عنایت به تفکیک و تنوع سازندگان بیشتر از ۲۲ هزار قطعه است و همچنان روند افزایشی دارد.
طبق اعلام شرکت ملی حفاری ایران، منصورنژاد اظهار نمود: سال گذشته دستاورد همکاریهای، بومی سازی ۸۰ قطعه و تجهیز برای اولین بار در کشور بود که از این تعداد، ۲۰ قطعه بیشتر از رقم هدف گذاری شد که بر مبنای لزوم پیگیری و به ثمر نشست و زمینه تأمین نکردن آنها از منابعی خارجی را فراهم آورد.
وی به انواع فیلتر دیزل ژنراتور اشاره نمود و اظهار داشت: دانش فنی این قطعات با همکاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان تهیه و در هم افزایی با سازندگان بزرگ فیلتر در کشور، تولید داخل شد و بعد از گذر از مراحل تست آزمایشگاهی، الان در مراحل نهایی آزمون میدانی قرار دارد.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: ساخت شفت اصلی در ارتباط با تاپ درایو وارکو (VARCO) و ام اچ که از قطعات بسیار مهم و حساس گرداننده فوقانی است در نتیجه رایزنی و دریافت مجوز در چارچوب تولید بار اول از معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری، از جانب دانشگاه ها و سازندگان توانمند داخلی نسبت به تهیه دانش فنی آنها اقدام شده و پیشبینی می شود تا آخر سال جاری شاهد ساخت نمونه و آزمون میدانی دو شفت تاپ درایو وارکو و ام اچ باشیم، همینطور ساخت بونت سیل (Bonnet Seal) یا درزگیر فلنج میانی و کمربند ایمنی دکلبان که از تجهیزات ایمنی بسیار مهم در عملیات حفاری است به سرانجام رسیده و در چرخه عملیات به کار گرفته می شود.
منصورنژاد خاطرنشان کرد: ساخت تجهیزات دورانی تجهیز UBD از دیگر تجهیزاتی است که در حال ساخت و گذراندن مراحل تعریف شده طبق دستورعمل است.1400/02/22
22:51:29
5.0 / 5
277
تگهای خبر: آزمایش , تولید , خدمات , سازنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور