رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد:

اختصاص ۱۳۰ میلیارد برای راه های روستایی و عشایری و محرومیت زدایی لرستان

اختصاص ۱۳۰ میلیارد برای راه های روستایی و عشایری و محرومیت زدایی لرستان به گزارش شمال صنعت لرستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و مرمت راه های روستایی و عشایری و محرومیت زدایی در استان اطلاع داد.


سمانه حسن پور سیزدهم اردیبهشت اظهار داشت: اعتبارات عمرانی لرستان از ۹۵۳ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به یک هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ رسیده است که ۸۱ درصد رشد را نشان داده است.
وی ادامه داد: سند استراتژیک آمایش لرستان بر مبنای مطالعات و به روزرسانی های لازم در سال ۱۳۹۹ تهیه و تصویب گردید و این سند برای اجرا به فرمانداران، مدیران دستگاههای اجرایی و دانشگاه ها ابلاغ گردیده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به اینکه برای اولین بار است که این اسناد تمام مراحل تهیه و تصویب را در کشور طی کرده اند، اظهار داشت: دستگاههای اجرایی باید نکات در ارتباط با حوزه خویش را در این سند امضاء و اجرا کنند.
حسن پور افزود: سند آمایش سرزمین دو جزء دارد، سند آمایش ملی کشور و اسناد آمایش استانی به تصویب شورایعالی آمایش سرزمین رسیده اند؛ بر مبنای ابلاغیه رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور، تصویب نامه این سند عملاً نقشه راه توسعه لرستان است.
وی تصریح کرد: علاوه بر اعتبارات استان لرستان در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و مرمت راه های روستایی و عشایری و محرومیت زدایی در استان لرستان اختصاص یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان خاطرنشان کرد: بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای اجرای طرح های ملی و ملی-استانی در پیوست شماره یک تصویب شده است.
منبع:

1400/02/14
20:47:47
5.0 / 5
358
تگهای خبر: توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور