اقتصاد فرانسه به مدار رشد برگشت

اقتصاد فرانسه به مدار رشد برگشت در سه ماهه نخست سال جاری، دومین اقتصاد بزرگ اروپا ۰.۴ درصد رشد کرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار فرانسه در گزارشی اعلام نمود در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، متوسط رشد اقتصادی این کشور مثبت ۰.۴ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ پیشبینی شده قبلی و ۱.۷ درصد بیشتر از رشد اقتصادی ثبت شده این کشور در سه ماهه قبلی بوده است. بر اساس سالانه هم متوسط رشد اقتصادی فرانسه در دوازده ماه منتهی به مارس مثبت ۱.۰ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مخارج مصرف کننده نسبت به سه ماهه ۱.۲ درصد افزوده شده است. سرمایه گذاری با رشد ۱.۱ درصدی هم دیگر عامل اثرگذار افزایشی روی نرخ رشد بوده است. از سوی دیگر بدترین عملکرد در ارتباط با خدمات با رشد منفی ۰.۳ درصدی بوده است. در حوزه تجارت خارجی صادرات ۴.۸ درصد و واردات هم ۱.۳ درصد افزوده شده است.
به قول مرکز آمار فرانسه ریسک های ناشی از کرونا سبب شده است تا فعالیتهای تجاری و اقتصادی با افت محسوسی مواجه شود و بخش بزرگی از توان مالی دولت به هزینه های درمانی تخصیص یابد.
متوسط نرخ رشد فصلی اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۵۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۱۸.۵ درصد و پایین ترین رشد ثبت شده هم در ارتباط با سه ماهه دوم سال ۱۹۶۸ با منفی ۱۳.۸ درصد بوده است.
طبق اعلام بانک مرکزی فرانسه روند بازگشت سطح تولیدات ناخالص داخلی این کشور به میزان پیش از همه گیری کرونا تا اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی به طول خواهد انجامید. با وجود بازیابی نسبی اقتصاد فرانسه نرخ بیکاری این کشور در سطح بالایی باقی خواهد ماند و نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۱ درصد پیشبینی شده است اما انتظار می رود روند نرخ بیکاری به تدریج کاهشی شود و به ۹ درصد تا اواسط سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کند.
منبع:

1400/02/13
19:02:09
5.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور