شرم آور است امروز كسی در مملكت گرسنه بماند

شرم آور است امروز كسی در مملكت گرسنه بماند به گزارش شمال صنعت شهید آیت الله دکتر بهشتی ۱۱ اردیبهشت سال ۵۸ در جمع کارگران حزب جمهوری اسلامی به ایراد سخن پرداختند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، گزیده ای از سخنان شهید بهشتی را به نقل از روزنامه «فرهیختگان» می خوانید: «امروز خطری بزرگ جامعه ما را تهدید می کند و این تهدید مستقیما متوجه قشر شریف کارگر شامل کارگر صنعتی و کارگر کشاورزی است و بلافاصله متوجه همه قشرهای دیگر. باید همه با هم تلاش نماییم جلوی این خطر را بگیریم و خواهیم توانست. ندیدید ما با همان رابطه های سالم و سازنده در مرحله اولین انقلاب پیروز شدیم؟ بدانید با همین رابطه های سالم و سازنده در مراحل بعدی هم پیروز خواهیم شد.

من دوست دارم هیچگاه اجازه ندهید وحشت به اندیشه و دل کارگران رخنه کند. چه وحشتی؟ چه ترسی؟ دشمن تنها وقتی برای ما ترس آور است که در بین خودمان رابطه سالمی وجود نداشته باشد. باید برنامه ریزی نماییم، می نشینیم دور هم برنامه ریزی می نماییم. باید به نیاز روزانه برسیم و می رسیم.

به دوستان گفتم آقا دو مسئله، سه مسئله، چهار مسئله است. اینها را از هم جدا نکنید، وابسته به هم هم نکنید. هر یکی را در ارتباط با دیگری بهش نگاه کنید اما مستقلا رویش عمل کنید. یک مسئله، نیاز امروز هر انسان نیازمند در این مملکت است. شرم آور است اگر امروز که در طلیعه جمهوری اسلامی است، هنوز کسی در این مملکت گرسنه بماند و این یک برنامه ضربتی می خواهد. این دیگر معطل هیچ چیز نباید باشد؛ حتی معطل کار.

برنامه دوم برنامه ضربتی ایجاد کار هست که روی این هم کاری شده، کار نسبتا خوبی شده و امیدواریم این برنامه ضربتی هم بزودی در دست اجرا قرار بگیرد.

برنامه سوم، برنامه سالم ساختن رابطه اقتصادی و اظهارنظر روشن درباره مالکیت صنعتی و مالکیت کشاورزی است که هرچه سریعتر باید فرموله بشود. هم اکنون زیربنای این فرمول مدت هاست در دست ما هست ولی زیربنای فرمول کافی نیست. فرمول زیربنایی حتما باید در ارتباط با شرایط روز تبدیل به فرمول اجرایی بشود و در اختیار همه قرار بگیرد؛ این کار هم در دست است و ان شاءالله به ثمر خواهد رسید و روشن خواهد شد.

مساله چهارم، مسئله اقتصاد شکوفاداشتن است. هیچ جامعه ای نمی تواند بگوید من از اقتصاد شکوفا بی نیاز هستم. اقتصاد راکد، اقتصادی که آهنگ قهقرایی و عقبگرد داشته باشد خطر است و این را می دانید که به یک مسئله مهم به نام مدیریت صنعتی، کشاورزی و به صورت کلی مدیریت اقتصادی مربوط می شود. نوع مدیریتی که در آن استثمار و استعمار نباشد ولی مدیریت و انضباط باشد.»
1400/02/11
23:34:42
5.0 / 5
319
تگهای خبر: اقتصاد , سازنده , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور