معاون وزیر صمت خبر داد

افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در شهرك ها و نواحی صنعتی

افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در شهرك ها و نواحی صنعتی معاون وزیر صمت اظهار داشت: با وجود تمام شرایط سخت تحریمی، شاهد رشد 30 درصدی سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در سال قبل بودیم.به گزارش خبرگزارب مهر به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، علی رسولیان در نشست بررسی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی برگزار شد، گفت: سال قبل هدف گذاری برای احیا ۱۵۰۰ واحد راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی انجام شده بود که توانستیم ۱۵۵۷ واحد راکد را احیا نماییم.
وی اضافه کرد: احیا این تعداد واحد راکد و بازگشت به چرخه تولید، برای ۲۷ هزار نفر شغل ایجاد کرده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه به افزایش ۱۴۳ درصدی قراردادهای واگذاری زمین در سال ۱۳۹۹ اشاره نمود و اظهار داشت: این رقم نشان گر علاقه و تمایل سرمایه گذاران و کارآفرینان برای فعالیت تولیدی در درون شهرک ها و نواحی صنعتی با وجود همه مشکلات، تنگناها و تحریم های ظالمانه است.
رسولیان افزود: با وجود تمام شرایط سخت تحریمی، اما شاهد رشد ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در سال قبل بودیم.
وی همین طور درباب تامین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بیان کرد: در سال قبل ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت ها برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور هزینه شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۴ هزار طرح ساخت و ساز در حال اجرا به ارزش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد.
رسولیان در ادامه تصریح کرد: ۸۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری در کشور وجود دارد که ۴۸ هزار و ۱۲۶ واحد صنعتی در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند و همه این واحدها نیز مربوط به ۴۰ ساله اخیر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

1400/02/09
14:40:25
5.0 / 5
531
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور