معاون سازمان استاندارد ؛

جزییات ۹ استاندارد تعلیق شده صنعت خودرو

جزییات ۹ استاندارد تعلیق شده صنعت خودرو معاون سازمان استاندارد ضمن تشریح 9 استاندارد تعلیق شده برای صنعت خودرو، اظهار داشت: اگر شورای عالی استاندارد تصمیم به بازگشت این استانداردها بگیرد، اساسا رعایت این 9 مورد مثل قبل الزامی خواهد شد.وحید مرندی مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه به سبب شرایط کشور، اجرای ۹ استاندارد از استانداردهای ۸۵ گانه الزامی برای صنعت خودرو به حالت تعلیق درآمده است، گفت: باتوجه به تحریم های اعمال شده مقابل صنعت خودروی کشور و تأثیر آن در تولید داخلی، شورای عالی استاندارد که رعایت ۸۵ استاندارد را برای صنعت خودرو الزامی کرده بود، اجرای ۹ استاندارد را تعلیق کرده است.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: با تعلیق ۹ استاندارد، هم اکنون رعایت ۷۶ استاندارد از طرف خودروسازان الزامی است.
وی اشاره کرد: البته باید در نظر داشت که این ۸۵ استاندارد مجموعه ای از استانداردهاست و وقتی می گوئیم ۹ استاندارد تعلیق شده به مفهوم این نیست که همه خودرو های تولید شده این ۹ استاندارد را رعایت نکرده اند؛ شاید یک یا دو مورد از این استانداردها برای یک خودرو باشد.
مرندی مقدم اظهار داشت: این استانداردها شامل حفاظت از عابر پیاده، نشانگر تعویض دنده، نشانگر فشار باد تایر، کنترل پایداری در ترمزگیری، چراغ رانندگی در روز، الزامات نصب چراغ، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته، سیستم هشدار انحراف از مسیر، استواری کابین خودرو های تجاری است.
به گفته وی، تولیدکنندگان داخلی در حال ساخت سیستم هشدار حفاظت از عابر پیاده و سیستم هشدار انحراف از مسیر برای نصب بر روی خودرو های تولید داخل هستند.


1400/02/02
13:17:41
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور