توزیع ۱۳۰ هزارتن برنج در فروردین ماه

توزیع ۱۳۰ هزارتن برنج در فروردین ماه شمال صنعت: بر اساس گزارش شرکت تجاری دولتی ایران، با احتساب تخصیص 100 هزار تن برنج برای ماه مبارک رمضان از شروع سال تا حالا 130 هزار تن برنج در کشور توزیع شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از شرکت تجاری دولتی ایران، در بخش تنظیم بازار، ۱۰۰ هزار تن برنج برای ماه مبارک رمضان تخصیص داده شد و از شروع سال نیز ۳۰ هزار تن توزیع شده است که مجموع توزیع برنج از شروع سال را به ۱۳۰ هزار تن رساند.
بر اساس گزارش کارشناسان پایش بازار کالاهای اساسی، تولید برنج در جهان در سال ۲۰۲۱ به ۵۰۴ میلیون تن خواهد رسید و معاملات این محصول چهار درصد رشد خواهد داشت و ذخایر جهانی آخر دوره نیز با تغییرات مثبت همراه خواهد بود.
کارشناسان، افزایش تولید و افت تقاضای برنج را از دلیلهای ثبات و کاهش قیمت این ماده غذایی پر مصرف امسال می دانند.
بر همین اساس شکوه رفیعی مدیرکل هماهنگی خرید خارجی شرکت تجاری دولتی در نشست پایش بازار کالاهای اساسی اظهار داشت: پیش بینی شده تولید برنج در بعضی از کشورها در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش داشته باشد که این مساله می تواند یکی از دلیلهای کاهش قیمت ها یا ثبات آن در جهان باشد.
وی اضافه کرد: پیش بینی شده تولید این محصول در برمه به ۱۳ میلیون تن و در هند به ۱۲۱ میلیون تن افزایش یابد.
به گفته رفیعی، تولید برنج پاکستان نیز به هفت میلیون ۶۰۰ هزار تن رو به افزایش است و در تایلند نیز به ۱۸ میلیون تن افزوده می شود، اما تولید در ویتنام ۲۷ میلیون تن ثابت خواهد ماند.


منبع:

1400/01/30
14:13:30
5.0 / 5
271
تگهای خبر: بازرگانی , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور