معاون وزیر راه خبر داد

افتتاح شش آزادراه در سال ۱۴۰۰ بعلاوه جزییات

افتتاح شش آزادراه در سال ۱۴۰۰ بعلاوه جزییات به گزارش شمال صنعت معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح شش محور آزادراهی اولویت دار در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد که همه آنها هم اکنون بیشتر از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.خیرالله خادمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: فاز دوم آزادراه تهران - شمال (باند غربی)، آزادراه خرم آباد - اراک، آزادراه شیراز - اصفهان، آزادراه منجیل - رودبار، آزادراه مرند - تبریز و آزادراه حرم تا حرم (گرمسار - سمنان) جزو آزادراه های اولویت دار و مهم در سال ۱۴۰۰ هستند که همه آنها بیشتر از ۷۰ پیشرفت فیزیکی داشته اند و امیدواریم سال جاری به بهره برداری برسند.

وی افزود: بعنوان مثال آزادراه خرم آباد - اراک به طول ۶۷ کیلومتر با بیشتر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی یکی از آزاد راه های اولویت دار سال جاری است که امیدواریم با عنایت به پیشرفت فیزیکی بالای آن تا آخر بهار سال جاری به بهره برداری برسد و نخستین آزادراه افتتاح شده در سال ۱۴۰۰ نام بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همینطور آزادراه شیراز - اصفهان بعنوان بلندترین آزادراه کشور به طول ۲۲۵ کیلومتر، پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی دارد و امیدواریم بعد از آزادراه خرم آباد - اراک این محور هم به بهره برداری برسد چون که ازاهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. یکی دیگر از آزادراه های مهم و اولویت دار سال جاری محور منجیل - رودبار است که همواره گلوگاه ترافیکی در راه تهران - رشت به حساب می آید.

خادمی اظهار نمود: آزادراه منجیل - رودبار گرچه هشت کیلومتر طول دارد اما همه این مسیر تونل و پل است که میتوان از آن بعنوان یکی از پیچیده ترین محورهای آزادراهی نام برد و اگر این آزادراه افتتاح شود تا حدود بسیاری ترافیک را در آن منطقه برطرف خواهد نمود.

وی افزود: آزادراه مرند - تبریز به طول ۳۷ کیلومتر و آزادراه حرم تا حرم (گرمسار - سمنان) به طول ۵۰ کیلومتر از دیگر آزادراه های اولویت دار سال ۱۴۰۰ هستند که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار بوده و امیدواریم با عنایت به سرمایه گذاری صورت گرفته بخش خصوصی امسال افتتاح شوند.
1400/01/28
15:19:42
5.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور