نایب رییس اتاق اصناف تهران:

تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده

تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده به گزارش شمال صنعت نایب رییس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه تا این لحظه تعطیلی مشاغل گروه ۲ در شهر تهران رسماً به اتاق اصناف اعلام نشده، خاطرنشان کرد: طبق اعلام استاندار تهران قرنطینه تهران منتفی است، اما مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ باید دو هفته تعطیل شوند که احتمالاً تعطیلی از روز شنبه ۲۱ فروردین آغاز خواهد شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر مبنای تصمیمات ستاد ملی کرونا، در شرایط قرمز کرونایی تنها مشاغل ضروری در گروه ۱ مجاز به فعالیت هستند. در شرایط نارنجی مشاغل گروه ۱ و ۲، در شرایط زرد مشاغل گروه ۱ تا ۳ و در شرایط آبی هر چهار گروه مشاغل می توانند فعالیت کنند. بر این اساس هم اکنون در تهران باید فقط مشاغل گروه ۱ فعالیت کنند. ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت هم روز گذشته و هم امروز بر تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز تاکید کرده، اما این محدودیت ها هنوز در تهران اجرا نشده و شاهد می باشیم که همچنان صنوف و مشاغل گروه ۲ مثل فروشگاه های لباس و کیف و کفش، پاساژها، سایر مراکز خرید غیرضروری و حتی کافه ها و رستوران ها در تهران مشغول به فعالیت هستند. اتاق اصناف تهران در پاسخ به چرایی این وضعیت اظهار داشت که هنوز ابلاغیه ای در خصوص تعطیلی مشاغل گروه ۲ دریافت نکرده است.
ابراهیم درستی، نایب رییس اول اتاق اصناف تهران در گفتگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: شبکه خبر مدام زیرنویس می کند که مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز تعطیل هستند و احتمالاً از شنبه ۲۱ فروردین تعطیلی دوهفته ای تهران هم آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت هنوز رسماً به ما ابلاغ نکرده که اصناف و مشاعل گروه ۲ در شهر تهران دو هفته باید تعطیل باشند که ما بتوانیم آنرا به صنوف زیر مجموعه خود ابلاغ نماییم.
این مقام مسئول با تکیه بر اینکه اتاق اصناف مکلف است پروتکلهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کند، در پاسخ به اینکه چرا با وجود قرمز شدن وضعیت تهران در ایام اخیر هنوز تعطیلی مشاغل اجرا نشده است؟ اظهار داشت: دلیل تاخیر در تعطیلی ها این است که به صورت ناگهانی طی ۱۰ تا ۱۲ ساعت رنگ بندی شهرها تغییر نمود و بیماری در کشور شدت یافت.
وی ادامه داد: طبق اعلام استاندار تهران قرنطینه تهران منتفی است، اما مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ باید دو هفته تعطیل شوند که احتمالاً تعطیلی از روز شنبه آغاز خواهد شد.
منبع:

1400/01/19
11:32:56
5.0 / 5
493
تگهای خبر: خرید , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور