یك مقام مسئول در ذوب آهن:

تولید ریل سوزن در ذوب آهن اصفهان از خروج ارز جلوگیری كرد

تولید ریل سوزن در ذوب آهن اصفهان از خروج ارز جلوگیری كرد به گزارش شمال صنعت مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن دفتر طراحی نورد ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: تولید ریل سوزن در ذوب آهن اصفهان از خروج ارز جلوگیری کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ذوب آهن اصفهان، فرزاد اکبریان مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن دفتر طراحی نورد ذوب آهن اصفهان درباب تفاوت پروسه تولید ریل سوزن با ریل های دیگر عنوان کرد: برای تولید این محصول جدید از تجهیزاتی مانند هادی ها و پلانک ها برای کنترل حرکت عرضی غلتک های نورد در خط تولید استفاده می نماییم پس این مساله در بخش طراحی بصورت ویژه مورد توجه قرار گرفت تا کمتر به این تجهیزات نیاز داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به این که تناژ تولید ریل سوزن مطابق سایر ریل ها است با این تفاوت که این محصول جدید بعنوان یک نقطه تکمیل کننده در خطوط ریلی کاربرد دارد، اضافه کرد: بالاترین دقت ها در کلیه مراحل طراحی ریل سوزن به کار گرفته شده است و به علت این که در داخل کارخانه به اطلاعات تخصصی دسترسی نداشتیم، تیم طراحی کارخانه متشکل از کارشناسان، تکنسین ها و … با استفاده از تجربه، دانش روز (نرم افزارهای کامپیوتری) و... طراحی این محصول راهبردی را با موفقیت به انتها رساندند.
مسئول تیم طراحی ریل زبانه سوزن دفتر طراحی نورد شرکت افزود: در بخش طراحی برای پروفیل های عادی زمان به دو تا سه ماه زمان نیاز دارند اما طراحی ریل سوزن به علت حساسیت های خاص و شکل پروفیل نامتقارن حدود هفت ماه زمان برد و در مرحله نخست نیز به تولید نرمال محصول دست یافتیم. برای طراحی این محصول در مجموع حدود ۱۲۰ شیت نقشه آماده شد.
وی اظهار داشت: تنها تعداد معدودی از کشورهای دنیا تکنولوژی تولید این محصول باارزش را دارا هستند و بسیار خوشحال هستیم و افتخار می نماییم که ایران بعنوان پنجمین کشور، این دستاورد مهم را با تلاش شبانه روزی کارگران ذوب آهن اصفهان بومی سازی کرد و به تولید انبوه رساند.
اکبریان ضمن اشاره به این که تولید ریل سوزن سالانه از خروج ۵۰۰ میلیارد تومان ارز از کشور جلوگیری می کند، تصریح کرد: ریل سوزن در گذشته جز فهرست محصولات وارداتی ایران بود اما ذوب آهنی ها همانند تولید سایر محصولات بر واردات این محصول جدید نیز خط بطلان کشیدند تا تولید ایران روانه بازار کشور شود و در آینده نیز با صادرات ریل سوزن، این محصول را در فهرست واردات سایر کشورها قرار دهند.
این تلاشگر ذوب آهنی از ریل سوزن بعنوان کلید توسعه حمل و نقل ریلی کشور نام برد و اظهار داشت: زمانی که ریل گذاری خطوط انجام می گیرد این محصول خاص برای تغییر مسیر قطار باید در محل نصب شود. می توانم بگویم اگر ریل گذاری را انجام دهیم اما این قطعه موجود نباشد، مانند این است که تمام جاده را راه اندازی کردیم ولی در آخر پل نصب نشده است.
وی اظهار داشت: هر انسانی از این که در رشته و تخصص خودش به موفقیت برسد، بطور قطع خوشحال می شود و انگیزه ای برای کوشش های بیشتر در آینده می شود. در اینجا باید بگویم مساله مهمتر غرور ملی است که بار دیگر با تولید محصول ریل سوزن در وجود تلاشگران ذوب آهن نهادینه و به ایران اسلامی تقدیم شد. تعدادی از مشتریان عنوان می کنند زمانی که با شرکت های تامین کننده خارجی برای خرید ریل سوزن تماس می گرفتیم به سختی این محصول را در اختیار ما می گذاشتند ولی با غرور به آنها اعلام کردیم که دیگر نیازی به محصولات شأن نداریم به صورتی جایگاه کشور با تولید این محصول، یک رتبه ارتقا یافت.
اکبریان تصریح کرد: تلاش داریم با تولید محصولات جدید، نیازهای مختلف بازار را تحت پوشش قرار دهیم؛ بعنوان مثال برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور هر آنچه را نیاز است در ذوب آهن اصفهان تولید نماییم تا روز به روز مسیر توسعه کشور در افقی گسترده تر، هموار شود.


منبع:

1400/01/14
19:31:57
5.0 / 5
410
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور