بهره برداری از 39 پروژه جدید در مناطق آزاد و ویژه با دستور روحانی

بهره برداری از 39 پروژه جدید در مناطق آزاد و ویژه با دستور روحانی شمال صنعت: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از شروع بهره برداری از 39 پروژه اقتصادی-فرهنگی-اجتماعی در مناطق آزاد و ویژه با دستور رئیس جمهور آگاهی داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، حمیدرضا مؤمنی ازندریانی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که پیش ازظهر امروز ۵ فروردین با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهورافتتاح شد، اظهار داشت: دولت به توسعه اجتماعی – فرهنگی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توجه ویژه داشت و از همین رو پشتیبانی از طرح های قرآنی و فرهنگی را در مناطق آزاد در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: وجود ۳ هزار و ۴۰۰ حافظ قرآن در مناطق آزاد و تبدیل قشم به شهر قرآنی با بیش از ۳ هزار حافظ قرآن، ترویج پیاده روی اربعین از مرز شلمچه، پشتیبانی از ساخت هزار مدرسه، پشتیبانی از توسعه مدارس روستایی و ۷ هزار دانش آموز روستایی، ساخت ۲۸ ورزشگاه حرفه ای در مناطق آزاد، ساخت بیمارستان و ترویج گردشگری سلامت در مناطق آزاد، رشد ۶۵ درصدی تعداد هتل ها و ورود سالانه ۱۰ میلیون توریست به مناطق آزاد کشور از با اهمیت ترین برنامه های فرهنگی – اجتماعی دولت در مناطق آزاد است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اعلان اینکه ۳۲ منطقه ویژه و ۸ منطقه آزاد در کشور داریم، اضافه کرد: ۲۳ طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی در دولت به تصویب رسیده است.
مشاور رئیس جمهور اشاره کرد: ۲۱ منطقه ویژه اقتصادی نیز از این ۳۲ منطقه به سازمانهای تخصصی دولتی و بخش خصوصی واگذار شده است.

بگفته مؤمنی امروز ۳۹ پروژه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با سرمایه گذاری ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۵ هزار و ۴۰۰ نفر به بهره برداری رسید.


منبع:

1400/01/06
13:09:50
5.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور