با راه اندازی مركز پایش برنامه های اشتغال صورت می گیرد

افزایش طول عمر بنگاهها و جلوگیری از خواب سرمایه ها

افزایش طول عمر بنگاهها و جلوگیری از خواب سرمایه ها شمال صنعت: راه اندازی مرکز ملی پایش سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور ضمن حفظ اشتغال و کسب وکارها، افزایش طول عمر بنگاهها را به دنبال دارد و از رکود تعطیلی واحدها و خواب سرمایه ها جلوگیری می کند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بعد از افتتاح مرکز اورژانس کسب وکار در دانشگاه علم و فرهنگ، مرکز پایش سیاستها و برنامه های اشتغال کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد.

این مرکز که تمام سیاستهای اشتغالزایی کشور را رصد و نقایص موجود رفع می کند گام موثری در جهت حفاظت از مشاغل و اشتغال موجود و افزایش طول عمر بنگاههای اقتصادیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد می باشد بنگاه های اقتصادی و تولیدی مانند یک موجود زنده هستند که اگر مراقبت نشوند از بین می روند.

او می گوید: ریزش و رویش در بنگاه های تولیدی یک امر طبیعی است که باید روند فعالیت تولیدی در بنگاه ها بطور مرتب رصد شود تا فعالیت بنگاه ها ادامه پیدا کند.

شریعتمداری می گوید: در طول هشت دهه گذشته ۱۰ هزار واحد تولیدی در کشور از بین رفته یا تعطیل شده اند و تنها نامی از آنها باقی مانده است.

به گفته وزیر کار بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه کشور در این بنگاهها معطل مانده است هرچند که طبق اعلام مراجع ذیربط، سالانه برخی از بنگاه های تعطیل شده به مدار تولید برمی گردند و باردیگر احیا می شوند.

ارزیابی و نظارت بر عملکرد اشتغالی استانها، تهیه برنامه های اختصاصی برای هر استان یا شهرستان برمبنای محیط کسب وکار و افزایش راندمان و اثربخشی برنامه و سیاستهای اشتغال در سطح استانی و شهرستانی همچون اهداف مرکز ملی پایش سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور است.

با راه اندازی این مرکز امکان ارزیابی و نظارت بر دستگاههای اجرائی فعال در حوزه اشتغال به وجود می آید.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مرکز پایش سیاستها و برنامه های اشتغال کشور زیر مجموعه دبیرخانه شورای عالی اشتغال در وزارت کار است و هدایت صحیح منابع تخصیص یافته در حوزه اشتغال، آینده نگری در حوزه بازار کار، تصمیم گیری و سیاست گذاری متناسب با حوزه اشتغال، بهبود فاکتورهای کلان بازار کار، کاهش مخاطرات کسب وکار و افزایش طول عمر بنگاهها همچون دستاوردهای پیش بینی شده در این مرکز محسوب می شود.

منبع:

1399/12/27
11:24:14
0.0 / 5
702
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور