رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوریه اعلام كرد

ایجاد بانك اطلاعاتی از نیازهای اقتصادی سوریه

ایجاد بانك اطلاعاتی از نیازهای اقتصادی سوریه به گزارش شمال صنعت رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوریه می گوید: جهت استفاده فعالان اقتصادی ایران از ظرفیت بازار سوریه باید مقدمات جدی فراهم گردد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، کیوان کاشفی در همایش فرصت های تجارت با سوریه اظهار نمود: متاسفانه با وجود آنکه در سالهای گذشته روابط سیاسی دو کشور بسیار گسترده بوده اما ما نتوانسته ایم در حوزه اقتصاد اقدامات لازم را اجرایی نماییم. به نظر می آید یکی از مهم ترین این اقدامات باید محوریت یافتن بخش خصوصی باشد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوریه با اشاره به اینکه دولت سوریه هم تحت تحریم های اقتصادی قرار دارد بیان نمود: با عنایت به این تحریم ها اقتصاد سوریه هم کوچک شده است. از طرفی بخش مهمی از اقتصاد این کشور در اختیار نهادهای دولتی است که هر چند نتایج مثبتی داشته اما در عین حال اوضاع را دشوار هم می کند.
وی به طرح اتاق بازرگانی ایران و سوریه برای کاهش مشکلات دو جانبه اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقدامات ما تشکیل یک بانک اطلاعاتی است که در آن نیازهای اقتصادی سوریه به شکل روزانه مشخص شود و فعالان اقتصادی با رفتن به آن بدانند که هم اکنون امکان صادرات چه کالایی به سوریه فراهم است.
به قول کاشفی در کنار این بانک اطلاعاتی بسته های مشاوره ای هم به فعالان اقتصادی ایرانی عرضه شده و در کنار آن بناست در نمایشگاه حلب بخش اختصاصی کالاهای ایرانی هم ارائه شود.
وی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین چالش های ما در ارتباط با سوریه بحث حمل و نقل است. ما هنوز روی زمین محدودیت هایی داریم و برای پرواز هم مشکلات برقرار است که امیدواریم با پیگیری دولت ها این محدودیت ها هم برطرف شود.
منبع:

1399/12/11
14:54:23
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور