یك مقام مسئول اعلام كرد:

سایپا هیچ خودروی فرمان راستی به آفریقا صادر نكرده است

سایپا هیچ خودروی فرمان راستی به آفریقا صادر نكرده است شمال صنعت: سرپرست معاونت صادرات گروه سایپا اعلام نمود که این گروه خودروسازی، هنوز هیچ خودروی فرمان راستی به آفریقا صادر نکرده است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، علی کریمی، درباره فیلم و عکسی که در فضای مجازی انتشار یافته و در آن گروه سایپا مورد هجمه قرار گرفته است، توضیح داد: بتازگی فیلم و عکسهایی از یک خودرو کوییک در بعضی سایت ها و فضای مجازی انتشار یافته که فرمان آن سمت راست؛ اما دکمه های کنترل آینه و بالابر شیشه ها، سمت چپ است.
در این خصوص ابتدا باید تاکید کنم که سایپا هیچ خودروی فرمان راستی به کشورهای آفریقایی صادر نکرده و انتشار تغییرات کارگاهی توسط شرکت آفریقایی به نام سایپا، کذب و یک بداخلاقی رسانه ای است.
کریمی با انتقاد از رسانه ها و پیج های فضای مجازی که به صورت غیرمستند و با هدف تخریب صنعت خودرو کشور چنین اخبار مضحکی را منتشر می کنند، افزود: یک شرکت استارتاپی به نام مورزا چند دستگاه خودرو کوییک را از سایپا خریداری نموده و بعنوان نمونه به زیمباوه و آفریقای جنوبی برده است تا باتوجه به نیاز آن کشورها تحقیقات توسعه ای متناسب با نیاز خودرا روی آن انجام دهد پس تغییرات صورت گرفته توسط آنها هیچ ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.
وی با اعلان اینکه قرارگیری فرمان خودرو در سمت راست توسط مهندسان شرکت مورزا و به صورت کارگاهی صورت گرفته، اضافه کرد: اقدامات این شرکت تنها در مرحله تحقیقاتی است و با تجاری سازی فاصله بسیاری دارد و اگر قرار باشد تغییراتی روی خودروی کوییک صورت گیرد، سایپا باید آنرا تائید کند تا این خودرو برمبنای استانداردهای موجود در آفریقای جنوبی ارائه شود.
وی اضافه کرد: صادرات یکی از مقوله های بسیار مهمی است که گروه خودروسازی سایپا دنبال می کند؛ بدین جهت در امتداد توسعه صادرات به کشورهای آفریقایی همکاریهای مشترک در حال پیگیری است.
کریمی اظهار داشت: هم اکنون مجموعه سایپا به صورت مستقل پروژه تحقیقاتی برای تولید خودروی فرمان راست ندارد اما اگر قرار باشد چنین موردی پیگیری شود در قالب سرمایه گذار مشترک امکان پذیر خواهد بود.


منبع:

1399/11/29
23:12:58
0.0 / 5
648
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور