عرضه سهام رایتل و چند شركت دیگر شستا در بورس، در دستور كار

عرضه سهام رایتل و چند شركت دیگر شستا در بورس، در دستور كار مدیرعامل شستا به روند تصمیمات و اقدامات مجموعه شستا در حوزه بازار سرمایه و بورس اشاره و اظهار نمود: در مسیری که در پیش گرفته ایم عرضه شرکت رایتل و سایر شرکت های باقی مانده را ادامه می دهیم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمد رضوانی فر در مراسم رونمایی از قریب ۲۰۰ محصول جدید و افتتاح بیش از ۱۴ پروژه بازسازی توسعه ای شستا که در مجموعه تلاش وزارت رفاه انجام شد با اعلان اینکه برمبنای وعده ای که دادیم حدودا هر ۴۵ روز یک برنامه مشابه تا اختتام فرصت خدمت در دولت خواهیم داشت اظهار داشت: امروز نیمی از هلدینگ ها فرصت یافتند که طرح ها و محصولاتشان را عرضه کنند و در آخر امسال یا ابتدای سال آینده هلدینگ های دیگر نیز پروژه هایی را آماده بهره برداری می کنند.
وی ادامه داد: شماری از پروژه ها در نوبت افتتاح هستند. هر ۴۵ روز یک برنامه مشابه با همین کیفیت خواهیم داشت. از شروع سال ۹۹ حدودا ۳۳ پروژه به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد تومان را به بهره برداری رساندیم و ۸۰ پروژه به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد تومان نیز آماده بهره برداری است و در مجموع ۲۵۶ پروژه در حال اجرا به ارزش بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در مجموعه شستا داریم.
مدیرعامل شستا با اعلان اینکه با حفظ اصول سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده بالاتر که مطرح است تمرکز سرمایه گذاری های ما به سمت مناطق کم برخوردارتر یا مناطقی می رود که سابقه سرمایه گذاری کمتری در وزارت رفاه داشته اند اظهار داشت: سامانه ای به وجود آمده و تعریف پروژه های جدید با اولویت آن استانها انجام می شود.
رضوانی فر با اعلان اینکه ما به صورت داوطلبانه پیش بینی سود و زیان همه شرکت های بورسی را در کدال بارگذاری کردیم اظهار داشت: سود خالص اصلی شرکت ۱۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ بود که ۳۱ خرداد ۹۸ به ۴۵۰۰ میلیارد تومان رسید و در ۳۱ خرداد ۹۹به عدد ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و امید است ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ که وارد مجمع خواهیم شد حداقل ۳۲ هزار میلیارد تومان سود خالص را رقم بزنیم که ۲۸ برابر سود خالص شرکت در سال ۹۷ است.
وی ادامه داد: مجموعه شرکت های زیان ده که در سال ۹۶ حدود ۴۰ مورد بود به کمتر از شش شرکت امسال رسیده است و از ۱۶۶ شرکت تحت مدیریت بیش از ۱۶۰ شرکت سودده هستند و از متوسط صنعت هم سوددهی بالاتری دارند. در طول یک سال و چندماه گذشته بیش از ۷۱ شرکت افزایش سرمایه شان عملیاتی شده است و اجرای پروژه ها و امکان سرمایه در گردش را فراهم تر کردیم. بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته ایم و سرمایه ما به ۱۴۲۰۰ میلیارد تومان می رسد.
مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه شفافیت یک نمایش سازمانی نیست بلکه یک باور سازمانی است عنوان کرد: اثر شفافیت در مجموعه های مختلف ما ملموس است و بیش از ۲۴ سامانه به صورت جدی و عملیاتی و قابل استفاده دردسترس است. حالا ۲۸ محصول ما در بورس ارائه می شود در صورتیکه قبلا سه محصول بود.
رضوانی فر به روند تصمیمات و اقدامات مجموعه شستا در حوزه بازار سرمایه و بورس اشاره و عنوان کرد: بورس در کمتر از ۱۱ ماه گذشته دو دوره کاملا متفاوت را تجربه نمود. یک دوره افول و یک دوره رونق داشتیم. دوره رونق تا مرداد امسال ادامه یافت و شاخص به بیش از دو میلیون رسید و بعد دوره افول که شاخص بورس به یک میلیون و ۳۰۰ هزار رسیده است. مهم این است که قضاوت درباره عملکرد متناسب با این دو دوره باشد.
وی به اقدامات حمایتی در امتداد تقویت بازار بورس اشاره نمود و اظهار داشت: بزرگترین عرضه اولیه در دوره رونق بازار بورس، عرضه شستا و هولدینگ سیمان و صبا بود. چه بسا اگر آن عرضه های اولیه صورت نمی گرفت حجم بالای نقدینگی بازار، شاخص را به عدد بالاتر می رساند و شیب را بالا می برد که بعدا ترکیدن حباب تبعات بزرگتری را به دنبال داشت. در دوره افول نیز بازار گردانی ما سریعا شکل گرفت و صبا بزرگترین صندوق بازارگردانی را دراختیار دارد و ارزش پرتفویی که بازار گردانی می شود بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است و مازاد خرید در همین چهار پنج ماه بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان است.
مدیرعامل شستا اضافه کرد: نتیجه این است که مجموعه هلدینگ ها در دوره افول بورس هم شاخص عملکرد بهتری داشته اند و خود شستا هم همین طور و کسانی که در عرضه اولیه سهام داشتند به غیر از توزیع سود، تا حداقل ۳۰۰ درصد منتفع این عرضه بزرگ و تاریخی شده اند. در مسیری که در پیش گرفته ایم عرضه شرکت رایتل و سایر شرکت های باقی مانده را ادامه می دهیم. از همه مهمتر روند سودآوری شرکت هاست که در حال تثبیت است و تلاش می نماییم در هر صنعتی از بهترین های آن حوزه هم بهتر بشویم.
1399/11/25
23:36:49
0.0 / 5
601
تگهای خبر: ارز , بورس , تاریخ , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور